Pomściły rezerwy

W ostatnim sparingu przed startującą za tydzień ekstraklasą MKK bezapelacyjnie ograł Victorię Brześć.

Białorusinki w piątkowy wieczór sparowały z rezerwami MKK i zanotowały pewne zwycięstwo. Beniaminek ekstraklasy nie był już tak gościnny, nie pozwalając na wiele koszykarkom zza wschodniej granicy. Podopieczne Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza miały drobne problemy z wykańczaniem akcji na początku meczu, ale w kolejnych minutach koszykarki z Siedlec imponowały celnymi rzutami za 3 punkty. Do przerwy MKK prowadził 44:16.

Kilkuminutowa pauza nie wpłynęła na obraz spotkania. Siedlczanki przeważały i skutecznie punktowały braki Białorusinek. Na początku czwartej kwarty punktową serię zaliczyła Amy Jaeschke, co wpłynęło na rosnącą przewagę gospodyń. Po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 89:31 dla siedlczanek.

27.09.14, 10:30 – Siedlce (hala PG 4)
Sparing: MKK Siedlce – Victoria Brześć 89:31 (18:5, 26:11, 16:11, 29:4)
MKK: 5. Amy Jaeschke 15, 10. Magda Bibrzycka 13, 21. Elżbieta Mukosiej 12, 12. Heather Butler 11, 11. Olivia Tomiałowicz 11, 8. Emina Demirović 10, 13. Anna Zarycka 8, 24. Dominika Prochenka 6, 9. Katarzyna Salska 2, 15. Magdalena Mołłow 1

źródło: własne; foto: Michał Głódź