Jesień w kolorze złota

Dwa złote medale zdobyli lekkoatleci z naszego miasta w rozegranych w Zielonej Górze Mistrzostwach Polski Młodzików, znanych jako Mały Memoriał J. Kusocińskiego.

Kilkuset młodzików walczyło w ten weekend na stadionie zielonogórskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mistrzostwach Polski, których patronem jest Janusz Kusociński – mistrz olimpijski z Los Angeles w biegu na 10 000 metrów. Młodzi adepci Królowej Sportu na zielonogórskim stadionie rywalizowali – w wielu przypadkach – o swoje pierwsze medale krajowego czempionatu. Z pewnością na bieżni stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiły się przyszłe gwiazdy lekkoatletyki, które za kilka lat w piękny sposób nawiązywać będą do tradycji naszej dyscypliny. Kto wie, czy wśród nich nie będzie lekkoatletów klubów z naszego miasta, którzy wykorzystali dwie okazje medalowe (w dodatku złote), a blisko brązowego medalu była także sztafeta 4 x 100 m.

Znakomicie zaprezentował się Łukasz Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie), który w swojej koronnej konkurencji, jaką jest chód (dystans 5 km) nie miał sobie równych i dotarł do mety jako pierwszy uzyskując czas 23:34.76, wyprzedzając drugiego zawodnika o ponad 1,5 minuty. Srebrny medalista Michał Stosik (SKLA Sopot) uzyskał 25:06.99, a brązowy Michał Wiater (Agros Zamość) 25:27.28.W tej konkurencji startował także Jakub Kużawski (także WLKS), który został sklasyfikowany na szóstej pozycji (27:58.10).

Medal złoty wywalczył także długodystansowiec Patryk Kocak (WLKS), który w swoim biegu (na 1000 m) „wykręcił” czas 2:41.04, który okazał się być najlepszym rezultatem. Drugi w klasyfikacji Daniel Jaśniewski (Dwójka Pelplin) miał czas 2:41.38, a trzeci Wiktor Olejniczak (MKS Aleksandrów Łódzki) 2:41.49.

Blisko podium była sztafeta Pogoni 4×100 m (Dariusz Grodzicki, Konrad Pluta, Jan Konopka, Kamil Głuchowski), która mimo osiągnięcia najlepszego w sezonie czasu, została sklasyfikowana na czwartej pozycji (46.06). Zwyciężyła sztafeta LKS Polkowice (44.14), przed Victorią Racibórz (44.55) i Olimpią Grudziądz (44.67).

Jak spisali się pozostali sportowcy z naszego miasta? Piąty w biegu na 300 m był Konrad Pluta (Pogoń). W rywalizacji dziewcząt na tym samym dystansie na 22 miejscu sklasyfikowano Anetę Płatek (WLKS).W biegu na 600 m rywalizowały: Sylwia Płatek (WLKS) i Julia Maksymiuk (Pogoń), które zajęły ostatecznie: dziewiątą (1:40.99) i czternastą lokatę (1:41.49). W rywalizacji sprincie na 100 m startował Kamil Głuchowski (Pogoń), który odpadł w eliminacjach (12.08).

źródło: własne / domtel; foto: PZLA