Pogoń pozostaje w grze o czwórkę (fotogaleria)

W meczu 6 kolejki Ekstraligi Awenta MKS Pogoń Siedlce wygrała 29:21 z Ogniwem Sopot.

Siedlczanie przystąpili do meczu po dwóch porażkach z ligową czołówką. Podopieczni Andrzeja Kozaka zdawali sobie sprawę, że w razie porażki ich szanse na awans do najlepszej czwórki zostaną zredukowane do zera.

Stawka spotkania nie spętała nóg siedleckim rugbistom, którzy od pierwszej minuty praktycznie non stop gościli na połowie Ogniwa. Po kwadransie gry pierwsze przyłożenie dla Pogoni zaliczył Jakub Bobruk, który wcześniej udanie przechwycił piłkę. Radość gospodarzy nie trwała długo, gdyż Ogniwo wyrównało po akcji 5+2 w wykonaniu Piotra Zeszutka i Łukasza Szablewskiego. Od tego momentu żadna ze stron nie potrafiła przez kilka dobrych minut stworzyć ofensywnego zagrożenia. W 32 minucie indywidualny rajd zakończony przyłożeniem przeprowadził Przemysław Rajewski, a następnie podwyższył Wojciech Piotrowicz. Pięć minut później Piotr Psuj po akcji prawą flanką ustalił rezultat do przerwy na 19:7.

Punktowanie dla gospodarzy w drugiej połowie zaczął Piotrowicz, który trafił między słupami z karnego. W 50 minucie przyłożenie dla rugbistów z Trójmiasta zanotował Robert Olszewski, a po chwili podwyższył Szablewski. Po godzinie gry punkt bonusowy siedlczanom zapewnił Sebastian Mróz. Ogniwo nie poddało się i zmniejszyło przewagę Pogoni w końcówce spotkania do 8 punktów. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego groźnie wyglądającej kontuzji doznał Hubert Wójtowicz. Pozyskanemu z Lublina zawodnikowi założono kołnierz ortopedyczny. Po ciekawym i zaciętym spotkaniu siedlczanie wygrali 29:21 i utrzymali się w grze o czołową czwórkę.

Za tydzień w ostatnim meczu rundy zasadniczej Pogoniści wyjadą do Sochaczewa. Mecz z Orkanem zostanie rozegrany 11 października o 15.

05.10.14, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot 29:21 (19:7)
Punkty: Wojciech Piotrowicz 9 (K, 3 pd), Jakub Bobruk 5 (P), Sebastian Mróz 5 (P), Piotr Psuj 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P) – Piotr Zeszutek 10 (2 P), Łukasz Szablewski 6 (3 pd), Robert Olszewski 5 (P)
Pogoń: 1. Hubert Wójtowicz (75, 18. Paweł Tokarski), 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz, 4. Paweł Antoszczuk (62, 21. Jakub Kryszczuk), 5. Dawid Dybowski (61, 20. Kamil Łódzki), 6. Norbert Kargol, 7. Rafał Biernacki, 8. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk, 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Mateusz Lament, 12. Piotr Psuj, 13. Artiem Hlynka, 14. Przemysław Rajewski, 15. Bartosz Nasiłowski (60, 17. Tomasz Gołąb)
Ogniwo: 1. Dimitr Mokretsov, 2. Wojciech Karol (41, 17. Filip Rau), 3. Dariusz Pionk (66, 17. Jakub Irla), 4. Robert Graban (66, 21. Aleksandr Durnow), 23. Łukasz Anuszkiewicz (66, 26. Mateusz Wechsel), 6. Kamil Węgierski (41, 16. Maciej Wojtkuński, 79, 22. Filip Hałasiewicz), 7. Kacper Krużycki, 8. Piotr Zeszutek, 9. Grzegorz Kurdelski, 10. Łukasz Szablewski, 11. Roland Iwańczuk (41, 25. Sławosz Hodura), 12. Robert Olszewski, 13. Marek Przychodzki (62, 20. Marcin Pogorzelski), 14. Mateusz Mrowca, 15. Aleksandr Czasowski

Żółta kartka: Sławosz Hodura 55