Pogoń poza finałową czwórką

Po przegranej w Sochaczewie rugbiści siedleckiej Pogoni zakończyli rundę zasadniczą na 5 pozycji i w drugiej fazie powalczą w dolnej szóstce o utrzymanie.

Sytuacja w tabeli przez sześć pierwszych kolejek ułożyła się na tyle niekorzystnie dla Pogonistów, że ich losy nie zależały całkowicie od nich. Siedlczanie musieli wygrać z przetrzebionym kontuzjami Orkanem w Sochaczewie, licząc przy okazji na porażkę Ogniwa z Arką. Rugbiści z Sopotu wygrali jednak z Arką 25:23, co dodatkowo utrudniło sytuację rugbistów Andrzeja Kozaka.

Do przerwy siedlczanie prowadzili 14:6. W grze Pogonistów za wiele było błędów i niedokładności, dlatego czas w drugiej połowie uciekał niemiłosiernie szybko. Orkan wykorzystał mnożące się pomyłki gości i nie tylko odrobił straty, ale zdołał wygrać. Podłamani siedlczanie w końcówce czekali tylko na końcowy gwizdek sędziego.

– Jesteśmy zawiedzeni. Mecz z Orkanem nam nie wyszedł. W momencie jak otrzymaliśmy informację z Sopotu o końcowym wyniku meczu Ogniwo – Arka stało się z nami coś złego. W pierwszej połowie nie graliśmy rewelacyjnie, ale mieliśmy przewagę. Po przerwie gdy wiedzieliśmy, że musimy wygrać za 5 punktów to wszystko się zacięło. Nerwy i uciekający czas powodowały coraz więcej niedokładności, a Orkan w końcówce punktował. Moja drużyna czekała tylko na ostatni gwizdek sędziego. Miejsca w czwórce nie przegraliśmy w Sochaczewie, ale wcześniej w meczach z Lechią i Juvenią – podsumował trener Andrzej Kozak.

11.10.14, 15:00 – Sochaczew
Ekstraliga: RC Orkan Sochaczew – Awenta MKS Pogoń Siedlce 23:14 (6:14)