Poziom ekstraklasy

MKK Siedlce ze świetnej strony zaprezentował się własnym kibicom. Beniaminek TBLK w domowej inauguracji po ciekawym spotkaniu rozprawił się z Basketem Konin.

Działacze siedleckiego klubu przygotowali sporo niespodzianek dla swoich kibiców. Odblaskowe opaski na rękę, foldery ze składem i terminarzem, a nawet jabłka. MKK większość przedsezonowych przygotowań spędził w rozjazdach, więc fani koszykówki byli tym mocniej spragnieni oglądania swoich ulubienic, a kilka zawodniczek musiało oswoić się z gorącą atmosferą hali ARMS.

W historycznej piątce, która zaczęła mecz z Basketem znalazły się Magda Bibrzycka, Eureka Brooks, Amy Jaeschke, Elżbieta Mukosiej i Anna Zarycka. W wyjściowym składzie rywalek pojawiła się ekskapitan siedleckiego klubu Marta Urbaniak. Spotkanie zaczęło się od wzajemniej wymiany ciosów. MKK prowadził 5:2 po trójce Zaryckiej, ale widoczne Amerykanki w szeregach Basketu nie pozwoliły gospodyniom na zbudowanie przewagi. Dwójkowa akcja Biby i Brooks dały siedlczankom chwilę oddechu (13:10). W drugiej fazie pierwszej kwarty z dobrej strony pokazała się Olivia Tomiałowicz i po 10 minutach na tablicy widniał korzystny dla gospodyń wynik – 21:16.

Druga kwarta zaczęła się od dwóch niemal identycznych akcji. Paulina Misiek wykorzystała opieszałość koninianek i zdobyła 4 punkty po przechwytach. Po akcji 2+1 Shannon Bobbitt przewaga MKK została zniwelowana do jednego celnego rzutu (25:23). Siedlczanki nie panikowały i grały swoje. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy skuteczne były Misiek i Brooks, dzięki czemu gospodynie schodziły na przerwę przy prowadzeniu 37:30.

Kwarta numer trzy była popisem siedlczanek. Obrona strefowa Basketu nie mogła nic zrobić przy wysokiej skuteczności gospodyń z dystansu. Dwie trójki (Bibrzycka i Brooks) w ciągu minuty zdublowały przewagę MKK z pierwszej połowy. Ofensywnie grające siedlczanki dokładały kolejne punkty, a kibicom dane było oklaskiwać akcje jak po 25 minutach gry, gdy koszykarki beniaminka zabawiły się z defensywą Basketu. Swoje robiła także Zarycka, która królowała w podkoszowej walce. Za trzy trafiły jeszcze Misiek i ponownie Brooks, a wynik po 3/4 spotkania brzmiał 67:51.

W ostatniej części meczu bardzo dobrze zaprezentowała się Heather Butler. Rozgrywająca rodem z Ameryki trafiła dwie trójki, a do tego dołożyła akcję 2+1. Najwyżej punktowane rzuty zaliczyły jeszcze Emina Demirović i Tomiałowicz. Basket robił co mógł, ale nie znalazł odpowiedzi na skuteczność gospodyń. MKK niesiony korzystnym wynikiem i dopingiem trybun odniósł bezdyskusyjne zwycięstwo 88:65.

11.10.14, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
TBLK: MKK Siedlce – Basket Konin 88:65 (21:16, 16:14, 30:21, 21:14)
MKK: 22. Paulina Misiek 14, 4. Eureka Brooks 13, 13. Anna Zarycka 13 (13 zbiórek), 12. Heather Butler 11, 8. Emina Demirović 11, 5. Amy Jaeschke 8, 11. Olivia Tomiałowicz 7, 21. Elżbieta Mukosiej 6, 10. Magda Bibrzycka 5
Basket: 3. Aaryn Ellenberg 15, 6. Anna Kuncewicz-Dąbek 13, 00. Shannon Bobbitt 11, 14. Klaudia Sosnowska 6, 5. Aleksandra Kaja 5, 22. Jessica Lawson 5, 25. Marta Urbaniak 5, 9. Żaneta Durak 2, 4. Iwona Płóciennik 2, 13. Julia Drop 1, 12. Marta Libertowska