Strzelali z rzutów wolnych (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce zremisowała w meczu 16 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej z Bronią Radom 1:1.

Obie ekipy do spotkania przystąpiły bardzo zmotywowane. Już w pierwszych minutach Michał Bojek znalazł się w dobrej sytuacji i próbował strzelać na bramkę, jednak to uderzenie było niecelne. W 14 minucie Sebastian Olczak zacentrował z rzutu rożnego w „16”, a tam Michał Panufnik główkował i futbolówka spadła na górnej siatce bramki. Chwilę później z rzutu wolnego tuż obok bramki uderzył były piłkarz Pogoni Mariusz Marczak. W 22 minucie Bojek po podaniu ze środka pola znalazł się sam na sam z Mateuszem Tobjaszem i strzelił wysoko nad bramką. Osiem minut później siedlczanie przeprowadzili bardzo ciekawą akcję: Damian Guzek wycofał piłkę do Łukasza Wójcika, boczny obrońca odegrał od razu do Dawida Dzięgielewskiego, a ten z kilku metrów uderzył w poprzeczkę. W 36 minucie Guzek został sfaulowany przed polem karnym. Chwilę później Olczak pięknym strzałem w prawy górny róg bramki wyprowadził rezerwy Pogoni na prowadzenie. W 39 minucie Piotr Nowosielski uderzył z dystansu i Tobjasz z problemami sparował futbolówkę na słupek. W doliczonym czasie gry Broń doprowadziła do remisu, a na listę strzelców wpisał się Marczak, który celnie przemierzył z rzutu wolnego.

Druga odsłona to typowy mecz walki. Obie drużyny atakowały raz po raz, żeby zdobyć zwycięskiego gola. W 64 minucie Bartosz Kaszubowski strzelił z ostrego kąta w krótki róg i golkiper Broni interweniował z problemami. Osiem minut później z rzutu wolnego uderzał Nowosielski, ale dobrze w bramce spisał się Tobjasz. W 77 minucie biało-niebiescy przeprowadzili groźną kontrę. Paweł Drażba zagrał do Kamila Dmowskiego, a ten strzelił sprzed pola karnego w poprzeczkę. W dalszej części meczu więcej bramek nie padło i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

MKP Pogoń rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Robertem Śmigielskim, który ostatnio występował w rezerwach siedleckiego klubu.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 18 października o godzinie 15:30 na wyjeździe z Ursusem Warszawa.

12.10.14, 15:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

III liga: Pogoń II Siedlce – Broń Radom 1:1 (1:1)

Bramki: Sebastian Olczak 37 – Mariusz Marczak 45+1

Pogoń II: 34. Mateusz Tobjasz – 18. Sebastian Olczak, 3. Michał Panufnik, 2. Tomasz Lewandowski, 16. Łukasz Wójcik – 99. Paweł Drażba, 6. Marcin Paczkowski, 8. Marcel Gąsior, 22. Damian Guzek (71, 9. Sylwester Buga) – 23. Bartosz Kaszubowski (66, 13. Kamil Dmowski), 26. Dawid Dzięgielewski (46, 95. Daniel Ciechański)

Broń: 55. Andrij Radczenko – 2. Piotr Wieczorek (46, 8. Norbert Rdzanek), 20. Paweł Ankurowski, 21. Mikołaj Skórnicki, 5. Sebastian Wichucki – 7. Michał Bojek (69, 15. Bartłomiej Książek), 14. Anatolij Titunin (90+4, 19. Bartosz Krukowski), 17. Wajih Bouchniba, 11. Damian Leśniewski (85, 6. Przemysław Nogaj)  – 10. Mariusz Marczak, 9. Piotr Nowosielski

Żółte kartki: Marcel Gąsior 15, Damian Guzek 38, Tomasz Lewandowski 45, Daniel Ciechański 47, Sebastian Olczak 71, Łukasz Wójcik 90+5 – Anatolij Titunin 17, Piotr Wieczorek 36, Michał Bojek 48, Mariusz Marczak 75

Sędzia: Rafał Pajnowski (Warszawa)