MKK II minimalnie lepszy od KKK PW

Koszykarki MKK II Siedlce rozpoczęły występy na II-ligowych parkietach od zwycięstwa 60:59 z KKK PW Warszawa.

Podopieczne Teohara Mołłowa wygrały pierwszą kwartę 21:12. W siedleckich szeregach dobrze prezentowała się Dominika Prochenka, która nie miała problemów ze znalezieniem drogi do kosza rywalek. Po trójce niskiej skrzydłowej MKK osiągnął rezultat 30:22. Chwilę później rzutem z dystansu popisała się Magdalena Mołłow i rezerwy schodziły do szatni przy względnie spokojnym wyniku – 35:25.

Koszykarki ze stolicy szybko zmniejszyły różnicę między zespołami do 6 punktów. Siedlczanki opanowały sytuację (39:29), ale politechniczki nie miały zamiaru odpuścić. Błędy MKK II doprowadziły do zniwelowania przewagi o połowę, a wreszcie nawet do przechylenia szali na korzyść przyjezdnych (44:45). Niemoc rezerw przerwała Mołłow, trafiając za 3 punkty. W połowie ostatniej kwarty siedlczanki prowadziły 56:49. Warszawianki do ostatnich sekund walczyły o odrobienie strat, ale ostatecznie stać je było tylko na „estetyczną” porażkę 59:60.

Kolejne spotkanie siedlczanki rozegrają w środę 22 października. Wyjazdowym rywalem MKK II będzie NLO nr 71 SMS PZKosz Łomianki.

19.10.14, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)
II liga: MKK II Siedlce – KKK PW Warszawa 60:59 (21:12, 16:13, 12:20, 13:12)
MKK II: 10. Dominika Prochenka 16, 4. Marta Cepek 14, 5. Magdalena Mołłow 10, 9. Katarzyna Chodkowska 7, 13. Anna Jaszczuk 6, 15. Katarzyna Artych 4, 11. Dominika Paczóska 3, 8. Izabela Cabaj, 14. Natalia Domańska, 12. Weronika Horoszko, 7. Paulina Komar, 6. Angelika Strzałek