Dominacja Grzybowskiej

Wychowanka Pogoni Siedlce Katarzyna Grzybowska okazała się najlepszą zawodniczką 1 Grand Prix Polski seniorek w tenisie stołowym.

W Radomiu, gdzie odbyły się pierwsze tegoroczne zawody Grand Prix Polski seniorek i seniorów w tenisie stołowym rywalizowało troje byłych lub obecnych reprezentantów Pogoni Siedlce.

Najlepiej z nich wypadła Katarzyna Grzybowska (obecnie SKTS Sochaczew), która nie pozostawiał złudzeń, co do tego, kto jest najlepszy. Do finału dotarła bez straty seta ogrywając rywalki po 4:0. W 1 rundzie pokonała Honoratę Olczak (MRKS Gdańsk), w 1/8 ograła Roksanę Załomską (KTS Tarnobrzeg), w 1/4 poradziła sobie z Klaudią Kusińską (GLKS Nadarzyn), a w 1/2 zwyciężyła Natalię Bajor (AZS UE Wrocław). Dopiero w finale większy opór „Grzybci” stawiła Antonina Szymańska (GLKS Nadarzyn), ale i tak uległa siedlczance 2:4.

Oprócz Grzybowskiej w Radomiu startowali: Jakub Folwarski (Pogoń) i wypożyczony do GLKS Nadarzyn Kamil Kurowski. Obaj zostali sklasyfikowani na pozycjach 33-40.

źródło: własne / PZTS; foto: PZTS