Postraszyli Tura

Rezerwy SKK Siedlce pokazały się ze znacznie lepszej strony w swoim drugim meczu w III lidze. Mimo to, siłowania się z Turem nie przetrwali, ale ambicja i pościg był godny podziwu.

Po dość wysokiej porażce w Legionowie SKK II Siedlce podejmował na własnym parkiecie niedawnego II-ligowca – Tur Bielsk Podlaski. Skład bielszczan nieco się zmienił, ale i tak nie brakuje zawodników doświadczonych , Czoła stawili im młodzi chłopcy z siedleckiego zespołu i byli blisko odniesienia swego premierowego zwycięstwa. Wydaje się, że pierwsza kwarta wysoko przegrana przez SKK II 13:27 zdecydowała o końcowym triumfie Tura. Wprawdzie podopieczni Tomasza Araszkiewicza ambitnie gonili i wygrywali kolejne kwarty, jednak nie udało się odwrócić losów meczu. Mimo to trzeba pochwalić zespół za zdecydowaną poprawę techniki i większą realizację założeń taktycznych oraz wolę walki, która jeśli będzie w kolejnych meczach, to można być spokojnym o pierwsze punkty.

Okazja nadarza się w już w sobotę, gdy SKK II podejmie u siebie o godz. 13.00 UKS 2 Wołomin.

18.10.14, 13.00 – Siedlce (PG nr 4)
III liga: SKK II Siedlce – Tur Bielsk Podlaski 59:63 (13:27, 15:12, 15:13, 16:11)