Udany rewanż w Pucharze

Siatkarzom KPS Siedlce Banki Spółdzielcze udał się rewanż za niedawną przegraną w lidze z klubem SMS Spała. W rozgrywkach Pucharu Polski na terenie rywala siedlczanie wygrali 3:0 i awansowali do V rundy.

KPS jechał do Spały nie tylko po pucharowe zwycięstwo, ale i po przywrócenie I-ligowej hierarchii. Niespodziewana porażka wicemistrza z młodym beniaminkiem była bardzo bolesna dla siedlczan. Od tego meczu minęły niespełna dwa tygodnie, a forma naszych zawodników znacznie wzrosła. Ligowe zwycięstwo nad Ślepskiem Suwałki oraz tie-break ze Stalą Nysa podniosły również morale zespołu.

Od początku środowego pojedynku KPS prezentował się bardzo dobrze. W pierwszym secie z akcji na akcję powiększał swoją przewagę i pewnie wygrał do 17. Gra była kombinacyjna, a błędy tylko sporadyczne. Druga partia okazała się bardziej zacięta. Młodzi zawodnicy SMS podnieśli poprzeczkę, ale od drugiej przerwy technicznej (16:14 dla KPS) nie potrafili już zniwelować przewagi gości (25:22). Nie mniej walecznie było w trzecim secie. Tym razem przez większość partii na prowadzeniu znajdowali się gospodarze. Siedlczanie utrzymywali jednak bezpieczny dystans punktowy i w końcówce dogonili rywala. W grze na przewagi też lepiej wytrzymali presję i zakończyli spotkanie 26:24.

W całym spotkaniu z dobrej strony pokazał się Piotr Łukasik oraz środkowi siedleckiego klubu. Praca nareszcie zaczęła przynosić efekty i widać, że zespół nabiera coraz twardszego charakteru. Po meczu zadowolony był także trener Sławomir Gerymski: – Muszę pochwalić chłopaków, bo zagrali dobry mecz. Już w Suwałkach i Nysie było widać, że ich gra jest coraz lepsza. Mam nadzieję, że każde zwycięstwo będzie pchało ich do przodu, choć wiem, że na pewno będą jeszcze wzloty i upadki. […] SMS zagrała dobry mecz, tylko my zaprezentowaliśmy się o niebo lepiej niż w lidze. Przede wszystkim nie oddawaliśmy punktów po własnych błędach.

V runda Pucharu Polski będzie rozgrywana za miesiąc. Wówczas KPS wyjedzie do Suwałk na mecz ze Ślepskiem, który po pięciosetowej walce pokonał Pekpol Ostrołęka. Jednak najpierw siedlczanie wracają do ligowych zmagań. Już w sobotę o godzinie 20:00 podejmą na hali ARMS imiennika I ligi Krispol Września.

22.10.14, 18:00 – Spała
IV runda Pucharu Polski: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 0:3 (17:25, 22:25, 24:26)
SMS: 2. Bartosz Kwolek, 3. Jakub Kochanowski, 4. Marcin Komenda, 6. Bartłomiej Lipiński, 8. Jakub Zwiech, 9. Artur Pasiński, 10. Jakub Ziobrowski, 11. Kamil Droszyński, 12. Jan Siemiątkowski, 13. Mateusz Masłowski (libero), 17. Dawid Woch, 18. Tomasz Fornal
KPS: 1. Sebastian Matula, 2. Jakub Guz, 4. Karol Butryn, 5. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 7. Łukasz Koziura (libero), 9. Arkadiusz Żakieta, 10. Jan Fornal, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 13. Piotr Łukasik, 16. Tomasz Stańczuk