Niedościgniony Sokół

Siedleccy koszykarze doznali piątej porażki w rozgrywkach I ligi. W Łańcucie ulegli tamtejszemu Sokołowi 69:92. SKK pozostaje jedynym zespołem w lidze bez wygranej…

Patrząc na tabelę i umiejscowienie w niej SKK i Sokoła, trudno było się spodziewać, że W Łańcucie nastąpi przełamanie podopiecznych Wiesława Głuszczaka w tegorocznych rozgrywkach I ligi. Sokół poniósł zaledwie jedną i to pechową porażkę (73:74 z Miastem Szkła Krosno) i był faworytem w sobotnim starciu. SKK w mocno przetrzebionym przez kontuzje składzie (bez Kowalczuka, Ratajczaka i Szumełdy-Krzyckiego, którego w tygodniu dopadły problemy zdrowotne) podejmował rękawicę.

W premierowej kwarcie sobotniego spotkania siedlczanie zaprezentowali się bardzo dobrze dotrzymując kroku wyżej notowanemu rywalowi. Korzystnie wypadł nowy nabytek SKK, Daniel Wall, który celował nie tylko za 2, ale też i za 3 pkt. Chociaż od stanu 9:7 gracze Wiesława Głuszczaka zanotowali 2,5 minutowy przestój jeśli chodzi o zdobywanie punktów (aż do stanu 9:19), jednakże kiedy ograniczyli błędy własne i poprawili skuteczność wynik zmienił się na ich korzyść. Przez ostatnie dwie minuty tej odsłony nie pozwolili rywalowi na oddanie celnego rzutu, a sami trafiali dzięki przekroczonemu limitowi fauli Sokoła.

24:23 dla SKK – taki wynik budził nadzieję na kolejne minuty sobotniej potyczki. Chyba nico uśpieni tym faktem nasi koszykarze oddali pole przeciwnikom, który nie mylili się na linii rzutów wolnych i w 15 minucie prowadzili 31:26. Sygnał swoim kolegom do przebudzenia się dał skuteczną „trójką” dobrze dysponowany tego dnia Wall. W jego ślady poszli: Rafał Sobiło, Aaron Weres i Kamil Sulima. Miejscowi w tym czasie nie próżnowali i także trafiali. Nieźle prezentował się eks-zawodnik SKK Rafał Kulikowski oraz Tomasz Fortuna i Maciej Klima. Tak czy owak Sokół do przerwy prowadził tylko 4 punktami – 46:42.

W zasadzie po tej części najlepiej jakby mecz dla SKK się zakończył, bo później było tylko gorzej. W trzeciej kwarcie Sokół mówiąc kolokwialnie rozszarpał naszą drużynę wygrywając tę część gry 25:9. Naszym koszykarzom potrzeba było 5 minut czasu gry by zdobyć swoje pierwsze punkty w tej odsłonie… Tymczasem łańcucianie zdołali uzyskać 11-punktową przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Na tyle skutecznie, że w pewnym momencie wzrosła do 23 oczek. Szymon Rduch trafiał za 3, Kulikowski nie mylił się w rzutach osobistych, a i inni też dokładali cegiełkę do dorobku swej drużyny.

Ostatnia „ćwiartka” rozpoczęła się od mocnego uderzenia Sokoła. 89:57 – taki rezultat przesądzał definitywnie losy konfrontacji. Koszykarze SKK podreperowali swoje konto punktowe (seria Karola Dębskiego), ale porażka stała się faktem. Po innych rozstrzygnięciach w tej kolejce okazuje się, że SKK jest obecnie jedynym zespołem bez zwycięstwa w I lidze.

Kolejny mecz SKK zagra 2 listopada, o godz. 18.00. Rywalem w hali ARMS będzie GTK Gliwice. Ten mecz zdecydowanie trzeba wygrać!

25.10.14, 17:30 – Łańcut

I liga: Sokół Łańcut – SKK Siedlce 92:69 (23:24, 23:18, 25:9, 21:18)

Sokół: 44. Szymon Rduch 24 (4×3), 6. Rafał Kulikowski 15, 4. Tomasz Fortuna 12, 15. Maciej Klima 12 (5 przechwytów), 5. Marcin Pławucki 8, 9. Karol Szpyrka 7, 12. Jacek Balawender 5, 10. Patryk Buszta 3, 16. Bartosz Czerwonka 3, 20. Tomasz Pisarczyk 2, 17. Przemysław Wrona 1, 13. Piotr Jeger.

SKK: 19. Rafał Sobiło 15, 11. Daniel Wall 13 (3×3), 6. Karol Dębski 12, 35. Aaron Weres 7, 5. Kamil Sulima 6, 9. Kamil Gawrzydek 5, 15. Kamil Michalski 4 (5 asyst), 21. Marcin Nędzi 4, 13. Mateusz Bal 3, 25. Wojciech Osiński.

14. SKK Siedlce 5 5 313 – 408 0.7672

Nie powodzi się pierwszej drużynie, nie idzie też rezerwom. W meczu III ligi rezerwy SKK Siedlce przegrały z UKS 2 Wołomin 39:63.

źródło: własne / PZKosz; foto: Maciej Sztajnert