Miłe złego początki

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze wręcz fenomenalnie rozpoczął mecz 6 kolejki Krispol I ligi siatkarzy. Niestety po pierwszej partii role się odwróciły i w efekcie trzy punkty zgarnęła drużyna Krispol Września.

W wyjściowej szóstce gości znalazło się dwóch poprzednich kapitanów siedleckiego klubu – Mateusz Jasiński i Witold Chwastyniak. W inauguracyjnym secie spotkania byli oni jednak całkiem niewidoczni, podobnie jak cała ich drużyna. Na boisku prym wiódł KPS. W grze siedleckiej ekipy było wszystko – różnorodne ataki, skuteczne bloki, dobre obrony i asy serwisowe. Wicemistrz zaczął przypominać drużynę z ubiegłego sezonu. Wyniki 8:2, 16:6 i 25:12 dają obraz znakomitej gry KPS. Niestety po zmianie stron forma pozostała na tamtej części parkietu. Drugi set miał taki sam przebieg jak poprzedni z tym, że to Krispol zaczął grać, a KPS przestał. Pierwszy punkt po wypracowanej akcji gospodarze zdobyli dopiero przy stanie 5:13. Wcześniejsze pięć „oczek” to zepsute zagrywki rywala. Po drugiej przerwie technicznej swoimi serwisami próbował coś zdziałać Karol Butryn, ale cztery punkty to zdecydowanie za mało na tamten moment seta. 1:8, 7:16, 16:25 i goście szybko wyrównali stan meczu.

Kolejna partia była bardziej wyrównana. Co prawda początek znowu lepszy miał Krispol (4:7), ale na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem schodzili gospodarze. Wówczas mocną zagrywką popisywał się Piotr Łukasik. Po powrocie na boisko żadna z drużyn nie mogła uzyskać więcej niż dwa „oczka” przewagi. Taka sytuacja trwała do stanu po 18. Siatkarze z Wrześni zdominowali końcówkę seta i zwyciężyli do 20. Widocznymi graczami byli Jasiński i Chwastyniak, którzy już na początku zablokowali dobrze im znanego Arkadiusza Żakietę. W czwartej partii goście ani na chwilę nie oddali prowadzenia siedlczanom. Dwupunktową przewagę z pierwszej przerwy technicznej stale powiększali, także po licznych błędach KPS. Krispol wygrał seta do 17 i wywiózł z Siedlec cenne trzy punkty.

Następny ligowy pojedynek KPS odbędzie się 5 listopada. Po dwutygodniowej przerwie siedlczanie udadzą się do Ostrołęki na mecz z miejscowym Pekpolem.

25.10.14, 20:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – APP Krispol Września 1:3 (25:12, 16:25, 20:25, 17:25)