wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Pleszew szczęśliwy dla Rzewuskiego

Dariusz Rzewuski ze Startu Siedlce zdobył dwa medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Łącznie 140 zawodniczek i zawodników stanęło do walki o medale w turniejach gry pojedynczej, podwójnej oraz mieszanej Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Rywalizacja toczyła się w Nowej Hali Sportowej przy Zespole Szkół Publicznych Nr 3 w Pleszewie.

Wśród rywalizujących znalazł się Dariusz Rzewuski ze Startu Siedlce. Startujący w czwartej kategorii (wózkarze) siedlczanin brał udział w turnieju singlowym jak i w grze podwójnej. Z obu tych występów może być zadowolony, a to za sprawą medali.

20141026_135010

W grze singlowej Rzewuski w pojedynkach grupowych uległ Krzysztofowi Żyłce (Jezioro Tarnobrzeg) 2:3 (9:11, 7:11, 11:8, 13:11, 6:11), Rafałowi Lisowi (Start Gdańsk) 1:3 (11:7, 2:11, 10:12, 9:11) oraz Maciejowi Nalepce (Jezioro Tarnobrzeg) 2:3 (8:11, 12:10, 5:11, 11:5, 5:11), jednak podobnie jak pierwszy jego rywal zdobył brązowy medal.

20141026_140643

W grze podwójnej Rzewuski w duecie ze Sławomirem Przybyszem (Start w Skierniewicach) przebrnęli przez ćwierćfinał wygrywając 3:0 z parą Lech Jabłoński/Adam Kinowski (obaj Start Poznań). W półfinale Rzewuski z Przybyszem musieli uznać wyższość debla Krzysztof Żyłka/Maciej Nalepka. Mimo to dotarcie do strefy medalowej sprawiło, że na szyjach siedlczanina i skierniewiczanina zawisły brązowe krążki.