Nie udało się w Bilbao

W Bilbao zakończyły się Mistrzostwa Europy WAKO w formułach K-1, Low Kick i Full Contact. Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 15 medali – 2 złote, 5 srebrnych oraz 8 brązowych. Startujący w Hiszpanii Maciej Garbaczewski wraca niestety bez zdobyczy medalowej.

W Hiszpanii wystartowało łącznie 41 polskich zawodników i zawodniczek. W tym gronie znalazł się Maciej Garbaczewski (TKKF Siedlce). Siedlczanin rywalizował w formule low kick w kat. 67 kg, w której brało udział 16 zawodników.

W 1/8 finału Garbaczewski bez najmniejszych problemów pokonał Włocha Alessio Bianconiego 3:0. W 1/4 finału ta sztuka już się nie udała. Maciej trafił na tym etapie na mistrza świata 2013 i brązowego medalistę World Combat Games 2013 zawodnik z Ukrainy Volodymyra Demchuka, który okazał być się bardziej doświadczony i wygrał 3:0. Garbaczewski ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji. Występ Macieja w kraju Basku był dla niego dobrą nauką – dwukrotnie ścierał się z zawodnikami leworęcznymi.

źródło i foto: pzkickboxing.pl