Siedleccy sztangiści rywalizowali w Łukowie

W pobliskim Łukowie w zeszły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystartowało dwóch sztangistów WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W kat. 69 kg na pomoście zaprezentował się Damian Śliwiński. W gronie 12 zawodników uplasował się w środku stawki. Szóste miejsce zapewniło mu 235 kg w dwuboju (105+130) – 316,43 pkt w punktacji Sinclaira. Do trzeciego miejsca zabrakło sporo (41 kg), ale Damiana wyprzedzili bardziej doświadczeni sztangiści.

Drugim sztangistą WLKS, który wziął udział w łukowskich mistrzostwach był Paweł Gilewski. Rywalizując w kat. 94 kg zajął jedenaste miejsce (na siedemnastu startujących) osiągając w dwuboju – 264 kg (119+145) – 307,33 pkt.

WLKS dzięki wynikom Damiana i Pawła został sklasyfikowany na 19 pozycji (na 30 klubów).

źródło: własne / PZPC; foto: Facebook