Juvenia załatwiona na mokro

Rugbiści siedleckiej Pogoni w trudnych warunkach atmosferycznych poradzili sobie z Juvenią Kraków.

W rundzie zasadniczej drużyna Andrzeja Kozaka miała spore problemy z Juvenią Kraków. Siedlczanie wygrali, ale nie zdobyli punktu bonusowego, a w konsekwencji tego utrudnili sobie sytuację w decydującej o awansie do najlepszej czwórki fazie sezonu.

Mecz w grupie spadkowej toczył się przy mocno nasiąkniętej murawie i przy rzęsiście padającym deszczu. W pierwszej połowie gra była bardzo rwana, a wpływ na to miała panująca aura. Po kwadransie gry pierwsze punkty dla gospodarzy przyłożył Mateusz Lament po skutecznej szarży prawą flanką. Wynik do przerwy ustalił Wojciech Piotrowicz, który najpierw podwyższył z trudnej pozycji, a następnie trafił karnego.

Po zmianie stron przewaga siedlczan nie podlegała dyskusji. Drugie przyłożenie w spotkaniu zaliczył Lament, zaś Piotrowicz dobrze wywiązywał się z zadań kopacza. Ostatnią „piątkę” na swoim koncie zapisał Dawid Dybowski. Siedlczanie wygrali 27:5 i udowodnili, że poziom grupy spadkowej to zdecydowanie nie ich poziom.

Kolejnym rywalem siedlczan będzie Posnania Poznań. Drużyna Kozaka zagra w stolicy Wielkopolski w sobotę 22 października. Tydzień wcześniej rozegrany zostanie mecz reprezentacji Polski z Mołdawią. W kadrze na to spotkanie znaleźli się wychowankowie Pogoni: Kamil Bobryk, Adrian Chróściel i Michał Mirosz.

08.11.14, 16:15 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 27:5 (10:0)
Punkty dla Pogoni: Wojciech Piotrowicz 12 (2 K, 2 pd), Mateusz Lament 10 (2 P), Dawid Dybowski 5 (P)
Pogoń: 1. Hubert Wójtowicz (70 Paweł Krasuski), 2. Adrian Chróściel (65 Paweł Antoszczuk), 3. Sebastian Mróz (50 Paweł Tokarski), 4. Dawid Dybowski, 5. Rafał Biernacki (65 Dawid Rajewski), 6. Norbert Kargol (60 Grzegorz Muszyński), 7. Tomasz Gołąb, 8. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk (70 Konrad Szupłak), 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Mateusz Lament, 12. Michał Węzka, 13. Piotr Psuj (60 Artiem Hlynka), 14. Przemysław Rajewski (70 Mateusz Dąbrowski), 15. Bartosz Nasiłowski