Kolejne punkty KPS

Po zaciętym spotkaniu w 9 kolejce Krispol I ligi siatkarzy KPS Siedlce Banki Spółdzielcze pokonał beniaminka Caro Rzeczycę 3:2. Nasi zawodnicy pokazali charakter, bo przegrywali już 0:2 w setach i zostali z jednym atakującym po kontuzji Arkadiusza Żakiety.

Obie drużyny rozpoczęły mecz dość ostrożnie. Gra punkt za punkt toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. Po powrocie na boisko gospodarzom udało się zyskać trzy „oczka” przewagi (11:8). W tym momencie po niefortunnym ataku Arkadiusz Żakieta doznał kontuzji stawu skokowego i na boisku pojawił się Karol Butryn. Perspektywa gry z jednym atakującym nie podłamała siedlczan, którzy zaczęli odrabiać straty. Z dobrej strony pokazał się Piotr Łukasik, co pozwoliło gościom objąć prowadzenie tuż przed drugą przerwą techniczną (16:15). W końcówce seta więcej szczęścia mieli zawodnicy z Rzeczycy i po wyrównanej walce zwyciężyli 25:23.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczął KPS. Skuteczne zbicia Jana Fornala dały trzypunktową przewagę (8:5). Niestety na krótko, bo Caro bardzo szybko odrobiło straty (9:9). Środkowa część seta to wymiana bloków, obie drużyny na zmianę gasiły ataki rywali. Sposób na przełamanie szybciej znaleźli gospodarze, którzy wyszli na 17:14. Mimo czasu wziętego przez trenera Sławomira Gerymskiego oraz zmiany na rozegraniu, siedlczanie nie potrafili dogonić miejscowych i przegrali drugą partię do 18.

Przegrywając 0:2 w setach KPS nie miał nic do stracenia. Dobre ataki Butryna oraz dwa punktowe bloki dały prowadzenie 8:5. Gracze Rzeczycy nie stracili koncentracji i potrafili doprowadzić do remisu (po 11). Jednak w końcówce seta już nie ustrzegli się błędów. Dwa autowe ataki miejscowych pozwoliły siedlczanom odskoczyć na cztery punkty (21:17). Taka przewaga wystarczyła do wygrania seta do 22 i pozostania w meczu.

Podrażnieni gospodarze za wszelką cenę chcieli zgarnąć pełną pulę, dlatego na czwartego seta wyszli bardzo zmotywowani. Konsekwencją tego było prowadzenie 9:4 i lekkie nerwy siedleckich graczy. Sygnał do odrabiania strat dał Łukasik, który prezentował różne formy ataku. Ważne, że i pipe, i kiwka były nie do obrony dla gospodarzy. Od stanu po 12 gra toczyła się punkt za punkt. W decydujących momentach partii przypomniał o sobie Fornal, skutecznie grał też blok KPS. Od remisu po 17 siedlczanie przejęli kontrolę na boisku i spokojnie zwyciężyli 25:19.

Tie-break okazał się wyjątkowo wyrównany. Niemal cały set trwała walka cios za cios. Dwupunktową przewagę gospodarze osiągnęli dwa razy (3:1 i 8:6), a KPS raz, po ostatniej akcji meczu. W piątym secie świetne akcje, wraz z asami serwisowymi Fornala i Łukasika, mieszały się z błędami, ale najważniejsze, że pierwszą piłkę meczową wykorzystał Mariusz Pruski.

A już w sobotę o godzinie 18:00 siedleckich kibiców czeka wyjątkowy mecz. Transmisję na żywo z pojedynku KPS z AGH Kraków przeprowadzi telewizja TVP Sport. Na parkiecie pojawi się specjalna wykładzina oraz bandy reklamowe typu LED. Dla widzów Telewizji Polskiej mecz będzie komentował Piotr Dębowski, znany m. in. z prowadzenie relacji z występów łyżwiarzy szybkich na tegorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

19.11.14, 18:00 – Rzeczyca
I liga: LKS Caro Rzeczyca – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 2:3 (25:23, 25:18, 22:25, 19:25, 13:15)
KPS: 9. Arkadiusz Żakieta, 10. Jan Fornal, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 13. Piotr Łukasik, 16. Tomasz Stańczuk i 2. Jakub Guz (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 4. Karol Butryn, 5. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 7. Łukasz Koziura (libero)