Niepokonani także w Poznaniu

Rugbiści siedleckiej Pogoni kontynuują zwycięską serię. W Poznaniu podopieczni Andrzeja Kozaka wygrali 29:17 z Posnanią.

Pierwsze minuty spotkania pomiędzy dwiema niepokonanymi ekipami w grupie spadkowej upłynęły pod znakiem niedokładności z obu stron. Pogoń w miarę upływającego czasu czuła się coraz lepiej na obiekcie Posnanii i zaczęła to udowodniać. Przyłożenia Jakuba Bobruka i Marka Mirosza poparte podwyższeniem Wojciecha Piotrowicza dały pewne prowadzenie 12:0. W końcówce pierwszej połowy gospodarze zapisali na swoim koncie pierwsze punkty po trafieniu z rzutu karnego.

W jednej z pierwszych akcji po przerwie siedlczanie dopuścili się straty, która okazała się być kosztowna w skutkach. Posnania zdobyła 5 punktów za przyłożenie i kolejne 2 za podwyższenie. Prowadzenie Pogoni zmniejszyło się do rozmiaru 12:10, co wprowadziło trochę nerwówki. Gra siedlczan się nie kleiła, ale goście zdołali otrząsnąć się i powrócić na swój poziom. Kolejne dwa przyłożenia zapewniły Pogonistom punkt bonusowy. Muszkieterowie zmniejszyli prowadzenie siedlczan po kolejnej akcji 5+2, ale w końcówce Piotrowicz z dalekiego karnego ustalił końcowy rezultat.

Siedlczanie wygrali 29:17 i są niekwestionowany liderem w grupie zespołów walczących o miejsca 5-8. Za tydzień w niedzielę Pogoń podejmie Posnanię (o ile pozwoli na to pogoda) w zaległym meczu 1 kolejki.

22.11.14, 13:00 – Poznań
Ekstraliga: Posnania Poznań – Awenta MKS Pogoń Siedlce 17:29 (3:12)
Punkty dla Pogoni: Wojciech Piotrowicz 9 (K, 3 pd), Jakub Bobruk 5 (P), Marek Mirosz 5 (P), Grzegorz Muszyński 5 (P), Bartosz Nasiłowski 5 (P)
Pogoń: Hubert Wójtowicz (70 Paweł Tokarski), Adrian Chróściel (72 Sebastian Krupa), Sebastian Mróz (65 Paweł Krasuski), Dawid Dybowski (65 Kamil Łódzki), Rafał Biernacki (45 Paweł Antoszczuk), Norbert Kargol, Tomasz Gołąb, Marek Mirosz (55 Grzegorz Muszyński), Jakub Bobruk (72 Konrad Szupłak), Wojciech Piotrowicz, Bartosz Nasiłowski, Artiem Hlynka (48 Mateusz Dąbrowski), Piotr Psuj, Przemysław Rajewski, Michał Węzka