Bez tremy przed kamerą

Siatkarzy KPS Siedlce Banki Spółdzielcze nie zestresowała obecność kamer TVP Sport. Mecz transmitowany na żywo przez ogólnopolską telewizję gospodarze wygrali 3:1, zostawiając w pokonanym polu drużynę AGH Kraków.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów, a gra punkt za punkt toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. W późniejszej części seta gościom kilka razy udało się odskoczyć na 3-4 „oczka” przewagi, ale czujnie grający siedlczanie szybko ją niwelowali. Od początku meczu widoczny był Paweł Pietraszko, jednak najważniejsze zrobił w decydujących momentach pierwszej partii. Przy stanie 22:20 dla AGH wszedł w pole serwisowe i pozostał tam do końca seta. Jego mocna zagrywka rozbiła rywala i ułatwiła grę miejscowym, którzy zwyciężyli 25:22. Po zmianie stron KPS poszedł za ciosem i kontynuował skuteczną grę. Widoczny był Jan Fornal, swoje dołożył też Karol Butryn. Siedlczanie utrzymywali około pięciopunktową przewagę, a wszelkie próby jej zmniejszenia przez akademików kończyły się fiaskiem. W konsekwencji gospodarze spokojnie wygrali drugą partię do 19.

Do połowy trzeciego seta wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem KPS 3:0. Nasi siatkarze grali konsekwentnie, na środku siatki nadal rządził Pietraszko, a na skrzydłach nie do powstrzymania był Piotr Łukasik. Ręki nie wstrzymywał też Butryn, po którego mocnym ataku piłka odbiła się od bloku i trafiła prosto w tablicę świetlną zawieszoną pod sufitem. Niestety przy prowadzeniu 14:9 w drużynie gospodarzy coś się zacięło. Najpierw rywal szybko odrobił stratę, a po drugiej przerwie technicznej sam zyskał czteropunktowe prowadzenie. Walnie przyczynił się do tego były gracz KPS Igor Walczykowski, wprowadzony w tym momencie na zagrywkę. Do końca seta zawodnicy AGH utrzymali przewagę i zwyciężyli 25:21. Taki obrót spraw nie zdeprymował naszych graczy, którzy lepiej rozpoczęli kolejną partię. Długo utrzymywali rywali na dystans trzech „oczek”, a w końcówce za sprawą punktowych bloków wzrósł on nawet do pięciu. Waleczni akademicy robili co mogli, aby doprowadzić do tie-breaka, jednak gospodarze już na to nie pozwolili. Set do 22 i kolejne trzy punkty do ligowej tabeli dla KPS.

Po spotkaniu odrobinę optymizmu wykazał trener Sławomir Gerymski: – Dobrze, że trafił się taki tydzień [trzy kolejne zwycięstwa], bo należał się nam chociaż za tę ciężką pracę. Również jest to dla kibiców, którzy licznie przychodzą na mecze. Cieszymy się, że jest pełna hala, bo to dla nich gramy. Mam nadzieję, że nie będzie spadku formy, bo do 6 grudnia czeka nas maraton, mecze środa – sobota – środa – sobota. Trener odniósł się także do funkcji kapitana drużyny: Kuba Guz jest dalej naszym kapitanem, ale jak gra na pozycji libero, to nie może nim być z powodów technicznych. Nie ma najmniejszego znaczenia, kto jest kapitanem zamiast niego podczas meczu. Dzisiaj był Piotrek Łukasik, w Rzeczycy w środę był Arek Żakieta. […] Jak wiemy Arek doznał kontuzji i Karol został sam na pozycji atakującego. Miał on już niezłe początki w Rzeczycy, ale był jeszcze wspomagany przez Pawła Rejowskiego, który wszedł i bardzo dobrze grał. A dzisiaj może jestem daleki, żeby Karola chwalić, ale na pewno spełnił swoje zadania. Skoro Jakub Guz pojawił się na pozycji libero, pojawiło się pytanie co z Jakubem Zabłockim, który miał być podstawowym graczem na tej pozycji, a tuż przed inauguracją rozgrywek I ligi doznał kontuzji: – Już podobno dochodzi do siebie, ale to jeszcze trzeba skonsultować z lekarzami. Możliwe, że już w przyszłym tygodniu pokaże się u nas na treningu.

Jak zaznaczył trener Gerymski, trwa meczowy maraton KPS. Już w najbliższą środę nasza drużyna wybierze się do Suwałk na pucharowy pojedynek ze Ślepskiem. Natomiast kolejne ligowe emocje czekają siedlczan za tydzień w Kętach.

22.11.14, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – AGH AZS Kraków 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:22)