Lepsi po przerwie

Drugi zespół Pogoni Siedlce w środowy wieczór rozegrał mecz sparingowy z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Siedlczanie wygrali to spotkanie 5:1.

W wyjściowym składzie Pogoni pojawił się Bartosz Mudent, który powrócił do gry po ciężkiej kontuzji kolana. Pierwsza połowa to wyrównana gra obu zespołów, która zakończyła się remisem 1:1. W 32 minucie Piotr Sobótka będąc niepilnowanym w polu karnym otrzymał podanie, po czym strzałem w długi róg wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony Kamil Dmowski uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doprowadził do remisu. W drugiej połowie na boisku dominowali siedlczanie, którzy zdobyli jeszcze 4 bramki. Najpierw w 65 minucie Mateusz Lubkowicz minął zwodem obrońcę i strzałem po ziemi w krótki róg pokonał golkipera Mazovii. Następnie trzy minuty później Mateusz Janusiewicz zagrał na wolne pole do Dmowskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie mylił się i strzelił swojego drugiego gola. W 84 minucie Janusiewicz przelobował grającego przed polem karnym bramkarza i było 4:1. Wynik meczu w ostatniej akcji ustalił Sylwester Buga, który uderzył celnie z około 11 metrów.

W zespole Mazovii zagrali ex-Pogoniści: Tomasz Grochowski oraz Paweł Matłacz.

Następny mecz kontrolny rezerwy Pogoni rozegrają w najbliższy piątek o godzinie 18:30 z Wektrą Zbuczyn.

26.11.14, 17:55 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 5:1 (1:1)

Bramki: Kamil Dmowski 45+5, 68, Mateusz Lubkowicz 65, Mateusz Janusiewicz 84, Sylwester Buga 88 – Piotr Sobótka 32

Pogoń II: Piotr Antoszczuk – 15. Adrian Zawadka, 2. Dariusz Styczek (68, 20. Michał Panufnik), 20. Michał Panufnik (60, 7. Adam Chojecki), 16. Bartosz Mudent (46, 18. Tomasz Nieścieruk) – 13. Patryk Ciulak (46, 11. Mateusz Lubkowicz), 19. Sebastian Krawczyk (68, 16. Bartosz Mudent), 4. Sylwester Buga, 8. Mateusz Janusiewicz, 10. Kamil Dmowski – 14. Michał Kitliński (62, 13. Patryk Ciulak)

Piłkarze Pogoni II Siedlce w sobotę 22 listopada rozegrali sparing z juniorami z rocznika 1998. Rezerwy biało-niebieskich wygrali aż 12:0!. Hat-tricka w tym pojedynku zdobył Paweł Drażba oraz Sylwester Buga.

22.11.14 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Pogoń Siedlce (juniorzy) 12:0 (5:0)

Grano 2×40 min.

Bramki: Paweł Drażba 2, 15, 25, Adam Dobosz 11, Michał Kitliński 23, 56, 74, Kamil Dmowski 51, 58, Sylwester Buga 68, 70, 80