Nie sprostali Nenufarowi

Rezerwy SKK Siedlce w dalszym ciągu pozostają bez zwycięstwa w III lidze. Szósta kolejka przyniosła porażkę w Ełku.

Przed spotkaniem mogło się wydawać, że mecz będzie zacięty biorąc pod uwagę sąsiedztwo obu zespołów w ligowej tabeli. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Araszkiewicza zameldowała się w Ełku bez dwóch podkoszowych: Dawida Kołodzińskiego i Kamila Woźniaka, których zmogła choroba. Sprawy rodzinne zatrzymały natomiast Michała Kosińskiego. Osłabiony kadrowy zespół SKK II nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalem o wdzięcznej nazwie – Nenufar. Już po pierwszej kwarcie siedlczanie przegrywali 12:30, a przewaga z każdą minutą wciąż rosła. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Nenufara 119:43.

Siedleccy koszykarze popełnili w meczu w Ełku zbyt dużo błędów niewymuszonych. Po raz kolejny zabrakło boiskowego cwaniactwa i sprytu. „Kłaniają się” także umiejętności techniczno-taktyczne, nad którymi trzeba mocno pracować, by móc nawiązywać równorzędną walkę na parkiecie i skutecznie przeciwstawiać się przeciwnikowi.

Za tydzień, 6 grudnia w Siedlcach SKK II zagra z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który także nie ma na swoim koncie zwycięstwa w bieżącym sezonie. Czas najwyższy, by siedlczanie sprawili sobie i swoim kibicom i znajomym, którzy trzymają za nich kciuki, odpowiedni prezent mikołajkowy.