Warta punktu warta

W 12 kolejce Krispol I ligi siatkarzy KPS Siedlce Banki Spółdzielcze podejmował drużynę Warty Zawiercie. Po pięciosetowym spotkaniu górą okazali się gospodarze, ale przyjezdni zdołali wywieźć z Siedlec 1 punkt.

Mecz zapowiadał się interesująco, ponieważ w drużynie rywala obecnie występuje jeden z filarów zeszłorocznej ekipy KPS Radosław Zbierski. Natomiast funkcję szkoleniowca przed dwoma tygodniami objął również znany w Siedlcach Dominik Kwapisiewicz. Pierwszy z nich był widoczny szczególnie w premierowej odsłonie spotkania. Jego zagrywka nie straciła mocy, co udowodnił już na początku. Wówczas od stanu 3:5 Warta zdobyła cztery kolejne punkty. Siedleccy siatkarze potrafili jednak znaleźć sposób i na Zbierskiego i na resztę ekipy gości. W środkowej części seta nasi gracze trzykrotnie zatrzymywali rywali pojedynczymi blokami, a ostatni z nich był autorstwa Kacpra Popika właśnie na Zbierskiem (15:12). Po drugiej przerwie technicznej przyjezdni stopniowo zaczęli odrabiać straty i po zaciętej końcówce zakończyli partię na swoją korzyść (26:24).

Drugi set siedlczanie rozpoczęli trochę nerwowo, ale po trzech autowych zagraniach potrafili się szybko otrząsnąć. Sygnał do walki dał Kacper Popik, który nie tylko świetnie rozgrywał, ale również dwoił się i troił w obronie. Bolączką trenera Sławomira Gerymskiego była na pewno zagrywka. Gdyby nie błędy serwisowe, wynik mógł wyglądać nieco inaczej, a tak oscylował wokół remisu i do rozstrzygnięcia znów potrzebna była gra na przewagi. Tym razem „wojnę nerwów” lepiej wytrzymali gospodarze i zakończyli partię podwójnym blokiem Popika i Tomasza Stańczuka (29:27). W środę KPS nie najlepiej rozpoczynał partie. Tak było też w trzecim secie, kiedy na pierwszej przerwie technicznej przegrywał 5:8. Po powrocie na boisko losy się odwróciły. W polu serwisowym pojawił się Jan Fornal i nie zwalniał ręki. Niepewne przyjęcie rywali znacznie ułatwiło grę gospodarzom, którzy wyszli na 12:8. W dalszej części seta prowadzenie rosło i KPS wygrał 25:18.

Taki obrót spraw jeszcze bardziej zmotywował gości, którzy czwartą partię znowu rozpoczęli od wyniku 8:5. Tym razem nie oddali jednak inicjatywy i utrzymywali niewielką przewagę. Siedlczanie próbowali gonić, ale dobre zagrania m. in. Karola Butryna czy Piotra Łukasika od razu spotykały się z ripostą ze strony rywali. Na dodatek w końcówce w poczynania naszych graczy wkradło się za dużo błędów i o losach meczu miał zadecydować tie-break. W piątej partii prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Obie drużyny dobre zagrania przeplatały błędami. KPS do walki pobudzał Jakub Guz, który publiczność też zachęcał do mocniejszego dopingu. To pomogło, bo od stanu 12:10 dla Warty punkty zdobywali już tylko gospodarze. Nie pierwszy raz w tym meczu Jan Fornal zrobił swoje w polu serwisowym, a drużyna dokończyła dzieła.

Ostatnim rywalem KPS przed półmetkiem rundy zasadniczej będzie Victoria Wałbrzych. Jak dotąd beniaminek radzi sobie bardzo dobrze i z dorobkiem 26 „oczek” zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Mecz obędzie się w sobotę w Wałbrzychu o godzinie 17:00.

03.12.14, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Aluron Warta Zawiercie 3:2 (24:26, 29:27, 25:18, 22:25, 15:12)