środa, 24 kwietnia 2024r.

Dramat w Płocku

SPR Siedlce na zakończenie I rundy przegrał w Płocku z liderem, rezerwami Wisły aż 14:50.

Mecz praktycznie toczył się do jednej bramki. Gospodarze dzięki zdecydowanej grze w obronie i wysokiej skuteczności w kontratakach już w 4 minucie spotkania prowadzili 4:0. W kolejnych minutach meczu Nafciarze nie zwalniali tempa i konsekwentnie powiększali swoją przewagę, która w 10 minucie wynosiła już osiem trafień (9:1). Przy wyniku 15:3 trener SPR Adam Tomczuk starał się zaskoczyć Nafciarzy zmieniając sposób obrony swojego zespołu na 3-3. Nie zdeprymowało to jednak podopiecznych Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego. Niebiesko-biało-niebiescy nadal kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Drugi kwadrans pierwszej części spotkania nie przyniósł zmiany obrazu gry. Nadal na parkiecie płockiej Orlen Areny niepodzielnie rządzili gospodarze. W okolicach 20 minuty spotkania zaczęła szwankować skuteczność płockich zawodników. Jednak nawet to nie pozwoliło graczom drużyny z Siedlec na zniwelowanie straty bramkowej. Płocczanie znakomicie radzili sobie z obroną 5-1, którą w końcówce pierwszej połowy spotkania zastosowali goście. Dobrze poczynaniami płocczan dyrygował w tym fragmencie gry Miłosz Rupp. Ostatecznie niebiesko-biało-niebiescy do szatni schodzili prowadząc 29:5. Druga połowa spotkania przebiegała niemal identycznie jak pierwsza. Znów większość błędów rywali wykorzystywali Nafciarze, dzięki czemu po pięciu minutach gry przewaga Wisły wynosiła już 28 bramek. Ostatecznie siedlczanie ulegli liderowi różnicą 36 trafień. Najwięcej bramek dla SPR rzucił Dawid Rymarzak – 6.

Druga runda rozpocznie się w weekend 24/25 stycznia, a wtedy SPR podejmie Włókniarza Konstantynów Łódzki.

13.12.14, 12:30 – Płock

II liga: Wisła II Płock – SPR Siedlce 50:14 (29:5)

Bramki dla SPR: Dawid Rymarzak 6, Paweł Łukaszuk 3, Marek Głuchowski 2, Krzysztof Czapski 1, Tomasz Brzezek 1, Bartosz Sokołów 1