Finał Grand Prix Siedlec 2014

Grudniowy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach, który odbył się 6 grudnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sekulskiej 10,  wygrał zawodnik „Skoczka” Siedlce Andrzej Czapla – uzyskując 6 pkt z 7 partii.

Kolejne miejsca zajęli: 2. Mistrz FIDE Piotr Piwowarczyk  z  Łukowa, 3. Patrycja Waszczuk – TS Wisła Kraków – oboje po 5,5 pkt., 4. Adam Łukasik, 5. Sławomir Kurpiewski obaj – Skoczek Siedlce, 6. Zbigniew Litwiniec – Radzyń Podlaski, 7. Zdzisław Stefanoff – Skoczek Siedlce – wszyscy po 5 pkt.

To był ostatni z cyklu 12 turniejów tegorocznego Grand Prix Siedlec rozgrywanego pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. O kolejności w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów – najlepszych wyników uzyskanych w 11 turniejach.

Zwycięzcą rozgrywek w klasyfikacji końcowej tegorocznego Grand Prix Siedlec, w którym sklasyfikowano łącznie aż 118 zawodników, został  Adam Łukasik – zawodnik siedleckiego Klubu Szachowego „Skoczek”, który w 11 turniejach zdobył łącznie 62 pkt.  Drugie i trzecie miejsca ex aequo zdobyli również zawodnicy siedleckiego Skoczka: Andrzej Czapla i Sławomir Kurpiewski – uzyskując po 61,5 pkt. Szale zwycięstwa w tegorocznym cyklu GP wahały się niemal do ostatniej rundy rozgrywek. Między zawodnikami pierwszej trójki trwała zacięta walka. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała różnica zaledwie pół punktu, co na dystansie wszystkich 84 rund jest dość zaskakujące.

Kolejne miejsca zajęli:
4. Zbigniew Litwiniec – Radzyń Podlaski – 52,5 pkt.
5. Jan Ostrzysz – Skoczek Siedlce – 48 pkt.
6–7. Roman Głowienkowski – Skoczek Siedlce i Jakub Szczygieł –Hetman Krynka – po 46,5 pkt.

Miejsca na podium w klasyfikacjach szkolnych zajęli:

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Jakub Szczygieł – I LO Siedlce (Hetman Krynka) – 46,5 pkt.
2. Rafał Giers – LO Węgrów – 36,5 pkt.
3. Piotr Dzido – ZSP 4 Siedlce – 38  pkt.

Gimnazja:
1. Gabriela Izdebska – Gimnazjum w Kotuniu – 34,5 pkt
2. Szymon Niedziółka – PG 3 Siedlce – 33 pkt.

3. Karolina Niedziółka – SP 6 Siedlce – 6,5 pkt

Najmłodszym uczestnikiem rozgrywek był siedmiolatek Mateusz Czapla, a najstarszym 88-letni Zbigniew Świderski. Obaj z Siedlec.

Szczegółowe wyniki 12 turnieju oraz klasyfikacja końcowa Grand Prix Siedlec 2013 w szachach znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego ChessarbiterPro:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5233/results.html?l=pl&tb=10_.

Podsumowanie tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach połączone z wręczeniem dyplomów, pucharów i nagród  w poszczególnych klasyfikacjach – nastąpi w pierwszą sobotę 3 stycznia 2015 roku o godz. 15.30 w Publicznym Gimnazjum Nr 3 ul. Sekulska 10. Serdecznie zapraszamy.

źródło: własne / Skoczek Siedlce