Mistrz nie sprawił prezentu (fotogaleria)

W ostatnim meczu roku 2014 Camper Wyszków nie oddał nawet jednego punktu KPS Siedlce Banki Spółdzielcze. Na halę ARMS ponownie zawitały kamery TVP Sport, a obrońca tytułu z Wyszkowa pokazał swoją wyższość pokonując gospodarzy 3:0.

W obecnym sezonie Camper Wyszków kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, a pierwsza i jak dotąd jedyna przegrana przytrafiła im się przed tygodniem. Wówczas dopiero po tie-breaku górą okazał się młody zespół SMS Spała. Bez względu na to, mistrz zeszłego sezonu nadal jest faworytem każdego meczu Krispol I ligi. Tak było i przed wyjazdem do Siedlec. Naszej drużynie pozostawało wierzyć, że póki piłka w grze, w sporcie wszystko jest możliwe. Jednak od samego początku sobotniego spotkania Camper pokazywał swoją wyższość. Po krótkiej wymienia ciosów szybko uzyskał cztery punkty przewagi za sprawą zagrywki Łukasza Kaczorowskiego (9:5). Gospodarze nie mieli jednak zamiaru oddawać meczu bez walki i stopniowo odrabiali straty. A gdy w polu serwisowym rozgościł się Paweł Pietraszko, wyszli na prowadzenie 14:13. Niestety taka sytuacja nie trwała długo. Goście ponownie zdemontowali przyjęcie siedlczan i wygrali inauguracyjną partię do 18.

Na początku drugiego seta Camper kontynuował skuteczną grę. Nie zniechęciło to naszych graczy do walki, bo jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną zdążyli odrobić cztery punkty straty. Wówczas w polu serwisowym pokazał się Kacper Popik, a przy siatce Jan Fornal. Lider rozgrywek nie pozwalał rozwinąć skrzydeł KPS. Po powrocie na boisko znów „odskoczył” na kilka punktów i wydawało się, że szybko zakończy drugą partię. Pewność siebie podopiecznych trenera Jana Sucha była chyba zbyt duża, bo od stanu 23:18 po prostu stanęli. Serwy Karola Butryna w połączeniu z atakami Pawła Rejowskiego pozwoliły siedlczanom dojść rywala na jeden punkt. Mimo to, w końcówce górę wzięło doświadczenie zawodników z Wyszkowa. 25:23 i było już 2:0 w setach dla gości.

Po kolejnej zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Camper prezentował się solidnie, a KPS raz lepiej, raz gorzej próbował demontować szyki obronne rywala. Po pierwszej przerwie technicznej (7:8) świetne zagrywki Fornala pozwoliły postawić skuteczny blok i uciec Camperowi na trzy „oczka” (11:8). Niestety na więcej wyszkowianie już nie pozwolili. Szybko odrobili stratę z nawiązką (18:15) i pewnie kroczyli po zwycięstwo w meczu. Nie pomogły też zmiany przeprowadzone przez trenera Sławomira Gerymskiego. Siedlczanie przegrali partię do 21 i cały mecz 0:3. Camper nadal jest niezagrożonym liderem tabeli, dotychczas stracił tylko trzy punkty z maksymalnej puli 45. KPS zajmuje 11 miejsce z 17 „oczkami”, a do 8 Kęczanina traci tylko trzy.

Wszystkie drużyny czeka teraz świąteczna przerwa. Do rywalizacji w Krispol I lidze wrócą dopiero w drugi weekend nowego roku. KPS nawet później, bo mecz z SMS Spałą został przełożony prawdopodobnie na 21 stycznia. Zatem pierwsze spotkanie w 2015 roku siedlczanie rozegrają 14 stycznia w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem.

20.12.14, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – KS Camper Wyszków 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)
KPS: 9. Arkadiusz Żakieta, 10. Jan Fornal, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 13. Piotr Łukasik, 16. Tomasz Stańczuk i 2. Jakub Guz (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 4. Karol Butryn, 5. Paweł Rejowski
Camper: 3. Łukasz Kaczorowski, 5. Konrad Woroniecki, 6. Rafał Faryna, 7. Sebastian Wójcik, 10. Jakub Kowalczyk, 14. Jakub Peszko i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 2. Tobiasz Wojtkowski, 4. Maciej Główczyński, 12. Bartosz Zrajkowski, 13. Tomasz Rutecki, 16. Jacek Obrębski (libero)