Rozpędzony Ślepsk nie dał szans KPS

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze rozpoczął nowy rok tak samo jak zakończył poprzedni, czyli ligową przegraną 0:3. Za mocna okazała się drużyna Ślepska Suwałki, dla której jest to dziesiąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Krsipol I ligi.

W wyjściowym składzie siedlczan po raz pierwszy w sezonie pojawił się Jakub Zabłocki. Przypomnijmy, że ten młody zawodnik miał być nominalnym libero naszej drużyny, ale tuż przed rozpoczęciem rozgrywek nabawił się kontuzji kolana. Wcześniej w barwach KPS wystąpił tylko w dwóch wrześniowych turniejach sparingowych. Do sezonu przygotowywał się wraz z reprezentacją Polski juniorów, z którą na Mistrzostwach Europy wywalczył srebrny medal.

Dwa pierwsze sety środowego spotkania toczyły się w podobnym rytmie. Już na początku gospodarze zyskiwali wyraźną przewagę sięgającą 5-6 punktów. Po przerwie technicznej goście próbowali odrabiać straty, ale liczne błędy nie ułatwiały im tego zadania. W przeciwieństwie do graczy z Suwałk, którzy zwłaszcza w początkowej fazie meczu zdominowali siedlczan zagrywką. W drugiej partii z dobrej strony pokazał się Karol Butryn, ale było to za mało na świetnie dysponowanych podopiecznych trenera Piotra Poskrobko.

Trzeciego seta siedlczanie rozpoczęli zdecydowanie lepiej i prowadzili nawet 7:3. Niestety dobra passa zakończyła się na takim wyniku, bo do pierwszej przerwy technicznej punkty zdobywali już tylko gospodarze. Po powrocie na boisko wyrównana gra trwała krótko, a Ślepsk stopniowo przejmował inicjatywę. W końcówce znów mocną zagrywką utrudnił przyjęcie naszym zawodnikom i spokojnie wygrał trzecią partię oraz cały mecz 3:0.

Kolejne spotkanie KPS rozegra już w sobotę o godzinie 20:00 w siedleckiej hali ARMS. Po drugiej stronie siatki stanie drużyna Stali Nysa. Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się dopiero po zaciętym tie-breaku (20:18), a KPS wrócił z Nysy z jednym punktem.

14.01.15, 17:00 – Suwałki (hala OSiR)
I liga: Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:0 (25:20, 25:19, 25:18)
Ślepsk: 2. Przemysław Smoliński, 4. Mariusz Schamlewski, 5. Krzysztof Modzelewski, 7. Kamil Skrzypkowski, 8. Kacper Gonciarz, 15. Wojciech Winnik i 9. Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz 10. Bartłomiej Kluth, 16. Karol Rawiak
KPS: 4. Karol Butryn, 6. Mariusz Pruski, 10. Jan Fornal, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 13. Piotr Łukasik i 17. Jakub Zabłocki (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 2. Jakub Guz, 5. Paweł Rejowski, 9. Arkadiusz Żakieta, 16. Tomasz Stańczuk

MVP: Kacper Gonciarz