czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Siedleccy narciarze rozkręcają się (fotogaleria)

Estońskie Otepaa, Wisła Kubalonka oraz Tomaszów Lubelski – te miasta były w miniony weekend opanowane przez narciarzy biegowych za sprawą różnej rangi zawodów. Do rywalizacji przystąpili także reprezentanci UKS Rawa Siedlce.

W estońskim Otepaa odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata. Maciej Staręga (Rawa Siedlce) spisał się w nich średnio. Zawiódł w sprincie indywidualnym techniką klasyczną, w którym odpadł już w kwalifikacjach zajmując dopiero 46 miejsce.

Siedlczanin lepiej spisał się wspólnie z Maciejem Kreczmerem w drużynowym biegu sprinterskim techniką dowolną. Polacy zajęli siódme miejsce finiszując 22,1 s później niż pierwsza drużyna Rosji. Aleksiej Pietuchow i Siergiej Ustiugow o 0,4 s wyprzedzili Norwegów Andersa Gloeersena i Fina Krogha Haagena. Trzecie miejsce zajęli Włosi Dietmar Noeckler i Federico Pellegrino, którzy stracili 12,9 s.

W dniach 17-18 stycznia na trasie biegowej na Kubalonce rozegrano zawody Slavic Cup w biegach narciarskich – Puchar Beskidów 2015 w ramach Pucharu Kontynentalnego FIS.

W sobotę, 17 stycznia mężczyźni mierzyli swe siły w sprincie techniką klasyczną, natomiast dzień później (18 stycznia) rywalizowali w biegach długich ze startu interwałowego techniką dowolną (dystans 15 km).

W sprincie wysokie trzecie miejsce zajął Daniel Iwanowski (Rawa Siedlce). Finał wygrał Jan Antolec. Druga lokata to zawodnik kadry A Janusza Krężeloka – Paweł Klisz.

Iwanowski w biegu na 15 km techniką dowolną musiał uznać wyższość pięciu rywal, kończąc bieg na szóstym miejscu.

WYNIKI SPRINTU

WYNIKI BIEGU NA 15 KM TECHNIKĄ DOWOLNĄ

FOTOGALERIA

Na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się zawody Pucharu Polski w biegach narciarskich. Zawody o Puchar Roztocza są częścią cyklu Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Bieg na Igrzyska.

Podobnie jak przed tygodniem dobrze wypadł Damian Duk, który triumfował w biegu na 15 km stylem klasycznym seniorów oraz był czwarty w biegu na dystansie 2,8 km stylem dowolnym.

Nie zawiódł także Patryk Borkowski (junior B), który wygrał bieg na 2,8 km techniką dowolną, a także stanął o stopień niżej na podium w rywalizacji na 5,6 km stylem klasycznym.

Warte podkreślenia są ponadto trzecie miejsca: Anny Bieleckiej (juniorka B) w biegu na 2,8 km stylem dowolnym, oraz Rozalii Prokurat (juniorka E) w biegu na dystansie o połowę krótszym. Blisko podium były poza tym: Joanna Bronisz (juniorka A) w biegu na 2,8 km stylem dowolnym i Alicja Jóźwiak (juniorka E) w biegu na 1,4 km stylem dowolnym. Obie kończyły biegi na czwartych pozycjach.

UKS Rawa w klasyfikacji klubowej Pucharu Roztocza został sklasyfikowany na piątej pozycji. W klasyfikacji całego cyklu Bieg na Igrzyska Rawa również jest piąta.