Zaległy wyjazd bez punktów

W środę KPS Siedlce Banki Spółdzielcze rozegrał zaległy mecz 16 kolejki Krispol I ligi siatkarzy. Utalentowana młodzież SMS Spały okazała się zdecydowanie lepsza od naszej drużyny, wygrywając 3:0.

Po zwycięstwie nad Stalą Nysa siedlecki zespół jechał do Spały z nadziejami na kolejne punkty, których bardzo potrzebuje do poprawy swojej sytuacji w ligowej tabeli. Jednak SMS nie przegrał meczu od listopada i był zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Niestety dla siedlczan prognozy okazały się trafne. Już od początku spotkania gospodarze przeważali, a KPS nie ustrzegł się błędów. Licealiści powiększali swoją przewagę dzięki zagrywce, której z kolei gościom bardzo brakowało. W konsekwencji pierwsze dwa sety przebiegły pod dyktando SMS. W trzeciej partii siedlczanie starali się wrócić do meczu i nawiązać walkę z przeciwnikiem. Wyrównana gra toczyła się do drugiej przerwy technicznej (16:14 dla Spały). Później gospodarze zwiększyli przewagę do czterech „oczek” i pewnie zakończyli mecz w niecałe 1,5 godziny.

Bardziej optymistyczne informacje dobiegają ze sztabu reprezentacji Polski. Pisaliśmy już wcześniej, że na konsultacje szkoleniowe trener Stephane Antiga powołał byłego gracza KPS Damiana Schulza. Teraz do tego grona dołączył inny wicemistrz I ligi Tomasz Kowalski (obecnie występujący w plusligowym klubie z Będzina) oraz tegoroczny gracz KPS Piotr Łukasik.

21.01.15, 18:00 – Spała
I liga: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)