Podlasie odprawione z kwitkiem (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni wygrał w meczu kontrolnym z Podlasiem Biała Podlaska 4:1.

Biało-niebiescy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 3 minucie Bartosz Kaszubowski znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i pewnym strzałem wyprowadził siedlczan na prowadzenie. W tej odsłonie więcej bramek nie padło, ale to Pogoń była zespołem, który lepiej operował piłką.

W drugiej części podopieczni Marcina Tomaszewskiego i Krzysztofa Pawlusiewicza zdobyli jeszcze trzy bramki. Najpierw w 74 minucie po szybkiej kontrze Mateusz Lubkowicz zagrał futbolówkę wzdłuż bramki do Rafała Konasiuka, a ten wpakował ją do bramki z bliskiej odległości. Następnie w 80 minucie Piotr Krawczyk strzałem z około 40 metrów przelobował wysuniętego golkipera Podlasia. Pięć minut później po wymianie podań Krawczyka oraz Mateusza Janusiewicza, ten drugi minął bramkarza i strzałem do pustej bramki zdobył czwartą bramkę dla rezerw. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska Dariusz Styczek skierował piłkę głową do własnej bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1.

W Podlasiu zagrał wypożyczony z Pogoni bramkarz Bartosz Koncki oraz były obrońca Hubert Łukanowski.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 11 lutego o godzinie 18 z Jabłonianką Jabłonna Lacka.

07.02.15, 14:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 4:1 (1:0)

Bramki: Bartosz Kaszubowski 3, Rafał Konasiuk 74, Piotr Krawczyk 80, Mateusz Janusiewicz 85 – Dariusz Styczek 90+1 (s)

Pogoń II: Piotr Antoszczuk – 3. Adrian Zawadka (75, 5. Adam Chojecki), 15. Mateusz Steć (46, 2. Dariusz Styczek), 18. Michał Panufnik (68, 15. Mateusz Steć), 10. Aron Majczyna – 20. Patryk Ciulak (46, 8. Mateusz Lubkowicz), 7. Kamil Dmowski (70, 19. Rafał Konasiuk), 9. Sylwester Buga (46, 4. Tomasz Nieścieruk), 6. Piotr Krawczyk, 13. Rafał Cąkała (53, 16. Bartosz Mudent) – 11. Bartosz Kaszubowski (46, 14. Mateusz Janusiewicz)

źródło: wlasne; foto: Maciej Sztajnert