Dwa punkty jadą do Siedlec

Po remisie z liderem rozgrywek tydzień temu, tym razem szczypiorniści SPR sięgnęli po zwycięstwo na wyjeździe z AZS AWF Warszawa 37:30.

Do przerwy nic nie wskazywało na to, że SPR zdoła wygrać mecz ze stołeczną drużyną. Gra praktycznie była wyrównana, przez większość pierwszej odsłony padała bramka za bramkę, jednak po pierwszych 30 minutach to AZS AWF prowadził różnicą 3 bramek – 17:14.

Po zmianie stron podopieczni Adama Tomczuka ruszyli do odrabiania strat. Osiem minut po wznowieniu gry był już remis 18:18, a chwilę później siedlczanie objęli prowadzenie. Jego nie oddali już do końca spotkania i tylko powiększali swoją przewagę, która w ogólnym rozrachunku wyniosła siedem bramek. Najskuteczniejszy w SPR był Emil Kożuchowski, który pokonał bramkarza przeciwników 14 razy.

Następne spotkanie siedlczanie rozegrają w sobotę o 15:00 na hali ZSP nr 3 w Siedlcach, a ich przeciwnikiem będzie Uniwersytet Radom.

08.02.15, 15:00 – Warszawa

II liga: AZS AWF Warszawa – SPR Siedlce 30:37 (17:14)

SPR: Adam Maciak, Krzysztof Maciak, Jakub Chromiński – Bartosz Sokołów, Paweł Łukaszuk 8, Jan Borkowski 2, Dawid Rymarzak 2, Emil Kożuchowski 14, Sebastian Tomczuk 4, Krzysztof Czapski 1, Maciej Sikorski, Marek Głuchowski, Rafał Kacprzak 1, Michał Kluczek, Sebastian Hunder 5