Zdolniacha Talacha

Po udanej inauguracji Halowych Mistrzostw naszego kraju w kat. juniora i juniora młodszego, kolejne dni przyniosły tylko jeden medal. Jego zdobywcą okazał się sprinter Pogoni, Marcin Talacha.

Po trzech medalach pierwszego dnia rozgrywanych w Toruniu Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, siedleccy zawodnicy wzbogacili się o jeszcze jedną zdobycz medalową.

Wszystko za sprawą drugiego na mecie w biegu juniorów na 60 metrów Marcina Talachy z Pogoni Siedlce. W wielkim finale zwyciężył Kacper Więcław z Sokoła Lublin – 6.89. Wicemistrzem Polski został wspomniany Talacha, który uzyskał czas 6.92. Brązowy medal wywalczył Karol Kwiatkowski (MKS-MOSM Bytom) – 6.95. Wszyscy medaliści poprawili swoje rekordy.

W biegu na 600 m juniorek młodszych piąta w finale B była Aneta Płatek -1:42.57, a szósta jej siostra Sylwia – 1:43.04 (obie WLKS Siedlce-Iganie Nowe). Siódme miejsce w biegu na 1000 m juniorów młodszych zajął Patryk Kocak (WLKS) – 2:40.23. W pchnięciu kulą do ścisłego finału nie udało się awansować Michałowi Walendzie (WLKS), który został ostatecznie sklasyfikowany na dziewiątej pozycji – 15.85.

Warto wspomnieć także o byłej zawodniczce Pogoni Siedlce Natalii Chacińskiej, która obecnie reprezentuje barwy AZS Łódź. Medalistka mistrzostw świata kadetów z Doniecka z 2013 roku, została halową mistrzynią Polski juniorek skacząc w dal 6.10. Srebrny medal zdobyła zawodniczka Komunalnych Sanok Angelika Faka (5.67), a brązowy Patrycja Skórzewska z WLKS Wrocław – 5.58. Wszystkie trzy zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe.