Skuteczne rzuty rożne

Drugi garnitur siedleckiej Pogoni wygrał w meczu sparingowym z Wektrą Zbuczyn 5:1, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Mecz od początku do końca był pod kontrolą siedlczan. Pogoniści cały czas grając atakiem pozycyjnym nie schodzili z połowy przeciwników, ale sytuacji strzeleckich stworzyli bardzo mało. Goście od święta wychodzili z kontrą, bez większych konsekwencji.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej odsłonie. Jako że Pogoń nie mogła się przełamać, pomogli jej zawodnicy Wektry, a konkretnie Maciej Jasiński, który po dośrodkowaniu z narożnika boiska umieścił piłkę głową we własnej bramce. Cztery minuty później po serii kilku z rzędów kornerów Mateusz Lubkowicz bezpośrednio z rożnego zdobył kolejnego gola. W 67 minucie padł trzeci gol dla siedlczan, a jego autorem był Rafał Konasiuk, który wykorzystał dogranie wzdłuż bramki. Nie minęły dwie minuty, a piłka ponownie zatrzepotała w bramce Wektry. Aron Majczyna dośrodkował z rzutu rożnego, a celną główką popisał się Adrian Zawadka. Lekkie rozprężenie sprawiło, że w 76 minucie goście ze Zbuczyna wywalczyli rzut karny po faulu jednego z siedlczan. Do piłki podszedł Michał Mruz i bez problemu pokonał Michała Chałupkę. Po straconym golu, biało-niebiescy szybko rozpoczęli grę od środka i Łukasz Czarnocki ustalił wynik spotkania na 5:1.

Następny mecz rezerwy Pogoni zagrają w sobotę o 15:00 z Wilgą Garwolin.

18.02.15, 18:55 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Wektra Zbuczyn 5:1 (0:0)

Bramki: Maciej Jasiński 50 (s), Mateusz Lubkowicz 54, Rafał Konasiuk 63, Adrian Zawadka 69, Łukasz Czarnocki 77 – Michał Mruz 76 (k)

Pogoń II: Piotr Antoszczuk (70 Michał Chałupka) – 4. Adrian Zawadka, 7. Mateusz Steć (40, 2. Dariusz Styczek), 16. Michał Panufnik (46, 9. Tomasz Nieścieruk), 11. Bartosz Mudent (46 Michał Głuchowski) – 20. Mateusz Lubkowicz (63, 8. Aron Majczyna), 6. Sylwester Buga, 14. Sebastian Krawczyk (63, 16. Michał Panufnik), 10. Mateusz Janusiewicz (46, 18. Bartosz Szostek), 8. Aron Majczyna (46, 19. Rafał Konasiuk) – 13. Patryk Ciulak (71, 3. Łukasz Czarnocki)