KPS o krok od „ósemki”

Siatkarze KPS Siedlce Banki Spółdzielcze podtrzymują zwycięską passę. Tym razem pokonali na wyjeździe drużynę AGH Kraków 3:1 i już tylko jeden punkt dzieli ich od ósmego miejsca w tabeli, które gwarantuje udział w play-off.

Na początku meczu obie ekipy grały falowo. Najpierw KPS prowadził 7:4, następnie AGH 12:7, by po chwili był remis po 12. W akcji wyrównującej wynik kontuzji stawu skokowego doznał Arkadiusz Żakieta. Uraz nie okazał się groźny, ale w sobotę atakujący już nie pojawił się na boisku. Od stanu 18:18 trzy „oczka” zdobyli gospodarze i nie dali odebrać sobie zwycięstwa w inauguracyjnej partii. Drugi set również rozpoczął się po myśli zawodników AGH, którzy dość długo utrzymywali niewielką przewagę. Podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego wyszli na prowadzenie dopiero po drugiej przerwie technicznej. W końcówce utrzymali nerwy na wodzy i wygrali 25:23.

Od początku trzeciej partii trwała walka punkt za punkt. W połowie seta wyższy bieg wrzucili gracze KPS i wyszli na 15:12. Po drugiej przerwie technicznej jeszcze powiększyli swoją przewagę (20:14), która wystarczyła do wygrania partii. Po zmianie stron akademicy próbowali jeszcze dotrzymać kroku siedleckim siatkarzom, ale tylko do pierwszej przerwy technicznej (8:6 dla KPS). Później dobra gra gości przeplatała się z błędami gospodarzy, co skutkowało ośmiopunktową przewagą przyjezdnych (16:8). Krakowianie zdołali jeszcze odrobić część strat, ale nie zagroziło to zwycięstwu KPS w czwartym secie i całym meczu.

Następne ligowe spotkanie siedlecki zespół rozegra po dwutygodniowej przerwie. 7 marca w hali ARMS KPS podejmie Kęczanina Kęty.

21.02.15, 19:00 – Kraków
I liga: AGH AZS Kraków – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 19:25)