Kęczanin przełamany (fotogaleria)

Ponownie nie było łatwo, ale ponownie się udało. KPS Siedlce Banki Spółdzielcze przełamał dzielnie stawiającą opór drużynę Kęczanina Kęty i dopisał kolejne 3 punkty do tabeli I ligi.

Oba zespoły przystępowały do sobotniego pojedynku z dorobkiem 34 „oczek”. W perspektywie walki o „ósemkę” był to zatem jeden z tych „o wszystko”. Siedlczanie rozpoczęli mecz trochę spięci (2:6), ale mocna zagrywka Pawła Pietraszko szybko uspokoiła ich nerwy (po 6). Przez większość partii KPS utrzymywał przewagę nad rywalem, która niejednokrotnie sięgała czterech punktów. Goście uporczywie odrabiali straty i doprowadzili do remisu w decydującym momencie seta (po 24). W końcówce z dobrej strony pokazał się Mateusz Ogrodniczuk. Atakujący Kęt pierwsze siatkarskie kroki stawiał w klubie SKF Mokobody i podczas sobotniego meczu był szczególnie doceniany przez siedlecką publiczność. Po autowych zagraniach gospodarzy pierwszą partię wygrali goście 30:28.

W drugim secie dwa punktowe bloki dały KPS prowadzenie 8:6. Kęczanin szybko odrobił straty z nawiązką (12:10) i trener Sławomir Gerymski był zmuszony do przeprowadzenia zmiany na rozegraniu. Byłego gracza Kęczanina Kacpra Popika zastąpił Sebastian Matula. Przy zagrywce Tomasza Stańczuka skutecznie atakował Karol Butryn, co zaowocowało kolejną zmianą prowadzenia (16:13 dla KPS). Gościom ponownie udało się wyrównać (po 19), ale niezawodny w polu serwisowym Pietraszko w dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa siedlczan do 22. Po zmianie stron środkowy nie zwalniał ręki i KPS szybko wyszedł na 6:2. Taka przewaga okazała się bezpieczna, bo rywal nie potrafił nawet zbliżyć się do remisu. Ostatecznie siedlecka ekipa wygrała tę partię do 20.

Prowadząc 2:1 w setach KPS był pewny jednego punktu, jednak do walki o „ósemkę” potrzebna była pełna pula. Świadomi tego siedleccy gracze świetnie rozpoczęli czwartą partię, prowadząc 9:3. Niestety nie zniechęciło to Kęczanina, który zmniejszył stratę do dwóch „oczek” (13:11). W drugiej części seta trwała walka punkt za punkt, a zawodnicy KPS skuteczne akcje przeplatali błędami. Po bloku „1 na 1” Matuli wydawało się, że mecz zaraz się zakończy. Jednak przy drugiej piłce meczowej sędziowie po raz kolejny odgwizdali podwójne odbicie, czym Kęczanin doprowadził do remisu po 24. Skuteczne ataki Jana Fornala i Karola Butryna dawały kolejne meczbole, a piąty z nich wykorzystał niezawodny Paweł Pietraszko. Jego as serwisowy kończący sobotni pojedynek można obejrzeć tutaj.

Spotkanie przedostatniej już kolejki fazy zasadniczej KPS rozegra z depczącą mu po piętach Wartą Zawiercie. Zapowiada się zatem kolejny mecz „o wszystko”, a odbędzie się on 22 marca w Zawierciu. O 13:15 transmisję na żywo przeprowadzą regionalne kanały TVP.

07.03.15, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – UMKS Kęczanin Kęty 3:1 (28:30, 25:22, 25:20, 28:26)
KPS: 2. Jakub Guz, 4. Karol Butryn, 10. Jan Fornal, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 16. Tomasz Stańczuk i 17. Jakub Zabłocki (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 5. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 7. Łukasz Koziura (libero)
Kęczanin: 1. Mateusz Błasiak, 7. Jarosław Macionczyk, 8. Karol Behrendt, 9. Wiktor Macek, 11. Bartosz Pietruczuk, 15. Jonasz Biegun i 4. Bartosz Mariański (libero) oraz  3. Kordian Szpyrka, 6. Wojciech Gandyk, 10. Łukasz Ciupa, 14. Mateusz Ogrodniczuk