środa, 17 kwietnia 2024r.

5-minutowy restart (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni okazał się słabszy od Startu Otwock. Siedlczanie przegrali na wyjeździe 0:4.

Pogoń II do Otwocka pojechała w mocnym składzie. Od pierwszych minut na placu gry pojawili się m.in. Krystian Wójcik, Damian Guzek oraz Piotr Kosiorowski.

Już w pierwszych minutach po zamieszaniu na bramkę strzelał Rafał Wiśniowski i piłka po złej interwencji Piotra Antoszczuka wyszła na rzut rożny. W 7 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Kosiorowski, jednak na posterunku był golkiper Startu. Chwilę później Krystian Wójcik trafił z rzutu wolnego w boczną siatkę. W 13 minucie Mateusz Lubkowicz zacentrował w pole karne, tam strzał oddał Kosiorowski, jednak po raz kolejny dobrze interweniował Damian Krzyżewski. Pięć minut później Mikołaj Tokaj zagrał na wolne pole do Wiśniewskiego, ten będąc sam na sam z bramkarzem strzelił wprost w niego. Po półgodzinie gry groźny strzał Wiśniowskiego na róg sparował Antoszczuk.

Pierwszą akcję w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem stworzyli biało-niebiescy. Wójcik dośrodkował z rożnego wprost na głowę Adriana Zawadki, ale defensor uderzył głową nad bramką. Następnie w ciągu pięciu minut gospodarze zdobyli trzy gole. W 55 minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Maruszewski, który uderzył po ziemi sprzed pola karnego. Dwie minuty później Sebastian Szerszeń strzelił mocno z ostrego kąta w okienko i było 2:0. 60 minuta: Mateusz Zieliński uderzył z 18 metrów po koźle i pokonał słabo broniącego golkipera Pogoni. W 70 minucie Start dołożył jeszcze jedno trafienie. Wiśniowski zacentrował z rzutu rożnego na krótki słupek, tam niepilnowany był Bartłomiej Pacuszka, który głową skierował futbolówkę do bramki. W ostatnich minutach indywidualną akcją popisał się Bartosz Mroczek, który okiwał kilku zawodników Pogoni, po czym strzelił na bramkę, ale futbolówka trafiła w słupek.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w niedzielę 29 marca o godzinie 16 w Siedlcach z Pilicą Białobrzegi.

21.03.15, 11:05 – Otwock

III liga: Start Otwock – Pogoń II Siedlce 4:0 (0:0) Widzów: 100

Bramki: Szymon Maruszewski 55, Sebastian Szerszeń 58, Mateusz Zieliński 60, Bartłomiej Pacuszka 70

Start: 21. Damian Krzyżewski – 14. Dawid Brewczyński, 25. Tomasz Karaś, 19. Bartłomiej Pacuszka, 23. Szymon Maruszewski (84, 5. Martin Koćmierowski) – 7. Paweł Bylak (75, 3. Tomasz Buczek), 10. Mikołaj Tokaj (79, 13. Jakub Piekut), 6. Łukasz Choiński (46, 18. Mateusz Zieliński), 20. Rafał Wiśniowski, 8. Bartosz Mroczek – 9. Sebastian Szerszeń

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 15. Adrian Zawadka, 14. Michał Panufnik, 22. Damian Guzek, 4. Aron Majczyna (77, 13. Bartosz Mudent) – 18. Mateusz Lubkowicz (62, 27. Patryk Ciulak), 10. Piotr Kosiorowski (84, 6. Sebastian Krawczyk), 19. Krystian Wójcik, 8. Mateusz Janusiewicz (60, 9. Sylwester Buga), 5. Hubert Tomalski – 23. Bartosz Kaszubowski

Żółte kartki: Tomasz Karaś 41, Szymon Maruszewski 65, Sebastian Szerszeń 74 – Hubert Tomalski 33, Adrian Zawadka 66

Sędzia: Łukasz Suwała (Radom)