środa, 24 kwietnia 2024r.

Jeszcze jeden krok

W meczu transmitowanym przez TVP Sport KPS Siedlce Banki Spółdzielcze pokonał Wartę Zawiercie 3:1. W tabeli Krispol I ligi pozostaje jednak ciągle na 9 miejscu z taką samą liczbą punktów co poprzedzający go Espadon Szczecin. Zatem walka o „ósemkę” będzie zacięta do ostatniej piłki rundy zasadniczej.

Mimo ósmej wygranej z rzędu siedlecka drużyna ciągle nie może być pewna udziału w fazie play-off. Wygrane za trzy punkty Espadonu Szczecin z SMS Spałą oraz Pekpolu Ostrołęka z Avią Świdnik ciągle pozwalają im minimalnie wyprzedzać KPS. Siedleccy gracze sobotni mecz rozpoczęli lekko stremowani. Po kilku błędach gości Warta prowadziła 10:7. Dobre zagrywki Kacpra Popika pozwoliły jednak szybko doprowadzić do remisu. Wyrównana gra toczyła się do końca seta, który siedlczanie wygrali 31:29.

Końcówka pierwszego seta i początek drugiego to popisowa gra Jana Fornala. Nie tylko skutecznie atakował, ale również popisywał się w polu zagrywki. Szczególnie należy zwrócić uwagę na trzy kolejne punktowe serwy, które wyprowadziły KPS na 4:2. Passę młodego przyjmującego podtrzymał Paweł Pietraszko i przewaga wzrosła do czterech „oczek”. W środku seta gospodarze podnieśli się i odrobili straty głównie za sprawą Marcina Kantora. Po drugiej przerwie technicznej trwała walka punkt za punkt, która ponownie doprowadziła do gry na przewagi. Więcej szczęścia powtórnie mieli podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego i zapewnili sobie co najmniej jeden punkt (29:27).

W trzeciej partii gospodarze stopniowo osiągnęli cztery „oczka” przewagi (12:8). Dobra gra Jakuba Guza i Jana Fornala pozwoliła gościom odrobić straty jeszcze przed drugą przerwą techniczną. Wówczas czujnie w obronie grał libero KPS Łukasz Koziura. Wydawało się, że przyjezdni mają szansę wygrać mecz w trzech setach. Niestety od prowadzenia 22:20 nie kończyli piłek sytuacyjnych i nie zdobyli już ani jednego punktu w tym secie.

Na pierwszej przerwie technicznej czwartej partii Warta prowadziła 8:7, jednak później na prowadzeniu znajdował się już tylko KPS. Mocna zagrywka Karola Butryna odrzuciła od siatki gospodarzy i ułatwiła grę siedlczanom (13:9). Bardzo dobrze funkcjonował też blok, co w efekcie dało przewagę 23:15. Dzięki Marcinowi Kantorowi miejscowi zmniejszyli stratę, ale nie zdołali już odwrócić losów meczu. 25:19 i tytuł MVP dla rozgrywającego siedleckiej drużyny Kacpra Popika. Zwycięstwo oznacza, że KPS na pewno uniknie fazy play-out.

Ostatni mecz rundy zasadniczej odbędzie się już w środę o godzinie 19:00 na hali ARMS. Przeciwnikiem KPS trzecia w tabeli Victoria Wałbrzych. Ale zanim na boisko wybiegną obie drużyny, fanów siatkówki czeka nie lada gratka. Już od wtorku w naszym mieście będzie można z bliska przyjrzeć się trofeum, jakie reprezentacja Polski wywalczyła podczas wrześniowych Mistrzostw Świata. Szczegóły niebawem.

22.03.15, 13:30 – Zawiercie
I liga: Aluron Warta Zawiercie – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 1:3 (29:31, 27:29, 25:22, 19:25)
Warta: 3. Łukasz Swodczyk, 5. Marcin Kantor, 11. Bartosz Dzierżanowski, 12. Mateusz Leszczyński, 13. Damian Zborowski, 14. Radosław Zbierski i 9. Dawid Ogórek (libero) oraz 2. Maciej Janikowski, 6. Łukasz Szarek, 10. Dariusz Syguła
KPS: 2. Jakub Guz , 4. Karol Butryn, 10. Jan Fornal, 11. Kacper Popik, 12. Paweł Pietraszko, 16. Tomasz Stańczuk i 7. Łukasz Koziura (libero) oraz 1. Sebastian Matula, 5. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta

MVP: Kacper Popik