Podział punktów z Pilicą (fotogaleria)

W meczu 20 kolejki Pogoń II Siedlce zremisowała na własnym boisku z Pilicą Białobrzegi 3:3.

Pogoń po dwóch porażkach z rzędu do meczu z Pilicą przystąpiła bardzo zmotywowana. W 12 minucie pierwszy groźny strzał oddał Dawid Dzięgielewski, jednak futbolówka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok bramki. Kilkanaście minut później Piotr Antoszczuk wybiegł z bramki by złapać piłkę, ale uprzedził go Konrad Rudnicki, który oddał strzał na bramkę, jednak piłka na szczęście biało-niebieskich nie wpadła do bramki. W 33 minucie Mateusz Lubkowicz dośrodkował w pole karne, tam głową uderzał Mateusz Janusiewicz, ale ten strzał nie sprawił problemów z obroną Pawłowi Młodzińskiemu. W 45 minucie Michał Panufnik sfaulował w polu karnym Marcina Janowskiego i sędzia odgwizdał rzut karny, który chwilę później pewnie wykorzystał Marcin Rawski.

W 10 minucie drugiej połowy siedlczanie doprowadzili do remisu. Piotr Kosiorowski będąc przy linii końcowej zagrał do Janusiewicza, a ten nie zastanawiając uderzył celnie z kilku metrów. Już dwie minuty później przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie. Gola uderzeniem sprzed pola karnego zdobył Zbigniew Obłuski, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. W 62 minucie Dzięgielewski popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów i było 2:2. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania rezerwy Pogoni wyszły na prowadzenie. Janusiewicz dośrodkował z rzutu wolnego w „16”, a tam piłkę do siatki głową skierował Adrian Zawadka. W 73 minucie jeden z zawodników Pilicy wyrzucił piłkę z autu w pole karne Pogoni, gdzie Damian Guzek chcąc wybić piłkę głową niefortunnie skierował ją do własnej bramki. W 80 minucie Kamil Hernik będąc niepilnowany na linii pola karnego otrzymał podanie z boku boiska, po czym oddał strzał i piłka trafiła w spojenie. Dwie minuty przed końcem spotkania Obłuski zagrał do Hernika, ten uderzył na bramkę i futbolówkę lecącą w okienko na róg sparował Piotr Antoszczuk.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 1 kwietnia o godzinie 16 na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

29.03.15, 16:05 – Siedlce (stadion ARMS)

III liga: Pogoń II Siedlce – Pilica Białobrzegi 3:3 (0:1) Widzów: 100

Bramki: Mateusz Janusiewcz 55, Dawid Dzięgielewaki 62, Adrian Zawadka 70 – Marcin Rawski 45+1, Zbigniew Obłuski 57, Damian Guzek 73 (s)

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 15. Adrian Zawadka, 14. Michał Panufnik (46, 13. Bartosz Mudent), 22. Damian Guzek, 4. Aron Majczyna – 26. Dawid Dzięgielewski, 6. Sebastian Krawczyk, 10. Piotr Kosiorowski (73, 9. Sylwester Buga), 8. Mateusz Janusiewicz, 18. Mateusz Lubkowicz – 23. Bartosz Kaszubowski (69, 27. Patryk Ciulak)

Pilica: 12. Paweł Młodziński – 13. Marcin Rawski, 11. Rafał Białecki, 19. Łukasz Kominiak, 10. Adrian Karasek – 15. Kamil Lewiński (66, 6. Kamil Ziemnicki), 7. Michał Janowski, 4. Konrad Wojtkielewicz (73, 18. Bartosz Bogacz), 9. Kamil Hernik, 17. Łukasz Krupnik (90+2, 2. Marcin Bykowski) – 8. Konrad Rudnicki (57, 20. Zbigniew Obłuski)

Żółte kartki: Aron Majczyna 23, Michał Panufnik 40 – Konrad Wojtkielewicz 34, Adrian Karasek 44, Kamil Lewiński 60, Kamil Ziemnicki 90+2

Czerwona kartka: Adrian Karasek 87 (za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Gudyn (Warszawa)