Medalowe zdobycze Folwarskiego

Dwa medale przywiózł z rozegranych w Ostródzie 27 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym Jakub Folwarski.

Wychowanek Pogoni Siedlce (obecnie także w niej grający) Jakub Folwarski z pewnością zaliczy udział w 27 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym do udanych. A to za sprawą dwóch medali, które siedlczanin wywalczył.

Cenniejszy z nich został przez Folwarskiego zdobyty w grze podwójnej. Jakub w parze z Adrianem Więckiem (Ostródzianka Ostróda) do półfinału „szedł jak burza”. W walce o finał duży opór Folwarskiemu i Więckowi stawili Michał Bańkosz (LKS Odra Głoska) i Marcin Sankowski (Galaxy Białystok), ale udało się wygrać 3:2. W finale za to bezlitosna dla reprezentanta Siedlec i Ostródy była para: Jakub Dyjas/Konrad Kulpa (obaj Energa-Manekin Toruń).

Drugi krążek Folwarski zdobył w grze mieszanej w parze z Aleksandrą Falarz (Bronowianka Kraków). Tym razem Jakub stanął na najniższym stopniu podium.

W grze singlowej Folwarski został sklasyfikowany na miejscach 17-24.

W młodzieżowych mistrzostwach naszego kraju startował także inny wychowanek Pogoni Siedlce Kamil Kurowski. W singlu został sklasyfikowany na pozycjach 25-32, zaś w grze podwójnej i mieszanej odpadał odpowiednio w 1/4 i 1/8 finału.