Wielkanocne lanie (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni w meczu na szczycie grupy spadkowej rozgromili Juvenię Kraków.

Po udanej inauguracji wiosny siedlczanie jechali do Grodu Kraka z nadziejami na kolejne zwycięstwo. Na trudnym gliniastym boisku Juvenii każdemu gra się ciężko, ale na szczęście pogoda sprzyjała grze w rugby, ponieważ śnieg padał tylko przez chwilę.

Przewaga siedlczan w przekroju całego spotkania była niezaprzeczalna i widoczna gołym okiem. Podopieczni Andrzeja Kozaka wyszli na mecz z właściwą mobilizacją, czego efekty szybko przyszły. Już nieco ponad 10 minutach Pogoniści objęli prowadzenie 17:0. Od tego momentu siedlczanie złapali luz w grze, co pomogło w wykończeniu kilku efektownych akcji. Do przerwy wicemistrzowie Polski prowadzili 36:0.

Po przerwie gra była bardziej wyrównana, choć wciąż gości z Siedlec dyktowali warunki zmagań na boisku w Krakowie. Liczne zmiany dokonane przez sztab trenerski w niewielkim stopniu odbiły się na obraz spotkania. W końcówce meczu było trochę radosnego rugby, ale wynik pozwalał na indywidualne popisy. Pogoń zakończyła mecz zwycięstwem 58:5. Po raz drugi z rzędu w rundzie wiosennej siedlczanie sięgnęli po bonus, a dodatkowym plusem jest brak kontuzji i bezdyskusyjna dominacja.

Kolejnym rywalem Pogonistów będzie Posnania Poznań. Rugbiści z Wielkopolski zawitają do Siedlec w niedzielę 12 kwietnia, a mecz rozpocznie się o 15 na stadionie ROSRRiT.