Forma zwyżkuje (fotogaleria)

Trzecie zwycięstwo w trzecim wiosennym meczu zapisali na swoim koncie rugbiści Pogoni Siedlce.

Trener Andrzej Kozak po dwóch wygranych spotkaniach nie miał potrzeby dokonywać rewolucji w wyjściowej piętnastce. Jedyną roszadą w podstawowym składzie względem meczu w Krakowie był powrót Michała Węzki.

Pogoń próbowała od początku ułożyć mecz pod swoje dyktando, jednak pierwsze punkty zapisała na swoim koncie Posnania po rzucie karnym. Siedlczanie nie przejęli się nieoczekiwanym początkiem, odpowiadając przyłożeniem Grzegorza Muszyńskiego i podwyższeniem Wojciecha Piotrowicza. Rugbiści z Wielkopolski zbliżyli się do gospodarzy po kolejnym karnym Daniela Gduli. W 25 minucie Tomasz Gołąb dograł do Bartosza Nasiłowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak dopełnić formalności. Po chwili prowadzenie Pogoni wzrosło po skutecznym rajdzie Mateusza Lamenta. Siedlczanie nie spoczęli na laurach i dokładali kolejne punkty. Muszyński zanotował drugie przyłożenie w spotkaniu, a podwyższenie wykorzystał Piotrowicz. Tuż przed końcem pierwszej połowy „piątkę” zapisał na swoim koncie Węzka. W 40 minucie akcją meczu popisał się Jakub Bobruk. Były rugbista lubelskich Budowlanych zaliczył kilkudziesięciometrowy bieg zakończony przyłożeniem. Do przerwy podopieczni Andrzeja Kozaka prowadzili 36:6.

W 50 minucie siedlczanie po raz kolejny przyłożyli za sprawą Nasiłowskiego. Chwilę później Pogoń popisała się kolejną składną akcją, którą wykończył Bobruk. Po podwyższeniu Piotrowicza gospodarze osiągnęli rezultat 49:6. Szkoleniowiec Pogoni wzorem ostatnich spotkań dał w drugiej połowie szansę gry rezerwowym. Przewaga siedlczan była jednak tak znaczna, że nie odbiło się to na obrazie gry. Przyłożenia Piotrowicza, Norberta Kargola, Lamenta i Węzki tylko potwierdziły niezaprzeczalny prymat Pogoni. Wicemistrzowie Polski wygrali z Posnanią 72:6.

W sobotę 25 kwietnia Pogoń zagra w Sochaczewie z Orkanem.

12.04.15, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Posnania Poznań 72:6 (36:6)
Punkty: Wojciech Piotrowicz 17 (P, 6 pd), Jakub Bobruk 10 (2 P), Mateusz Lament 10 (2 P), Grzegorz Muszyński 10 (2 P), Bartosz Nasiłowski 10 (2 P), Michał Węzka 10 (2 P), Norbert Kargol 5 (P),  – Daniel Gdula 6 (2 K)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski, 2. Adrian Chróściel (67, 21. Emil Purzycki), 3. Hubert Wójtowicz (45, 18. Paweł Tokarski), 4. Dawid Dybowski (51, 20. Rafał Biernacki), 5. Paweł Antoszczuk (59, 19. Kamil Łódzki), 6. Norbert Kargol, 7. Grzegorz Muszyński (68, 17. Paweł Krasuski), 8. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk (63, 22. Maciej Dzierżanowski), 10. Wojciech Piotrowicz, 11. Mateusz Lament, 12. Tomasz Gołąb, 13. Piotr Psuj (49, 23. Mateusz Dąbrowski), 14. Bartosz Nasiłowski, 15. Michał Węzka