Falstart w play-outach (fotogaleria)

SKK Siedlce nie poradził sobie w pierwszym meczu I rundy play-out i przegrał w Bydgoszczy z Astorią.

W rundzie zasadniczej SKK Siedlce dwukrotnie (na własnym parkiecie i w Artego Arenie) pokonywał bydgoską Astorię. Tym razem (czyt. w fazie play-out) stawką nie są już ligowe punkty, a zachowanie miejsca w gronie I-ligowców. By cel osiągnąć trzeba wygrać dwa mecze (mowa o I rundzie). Po pierwszym z nich w lepszej sytuacji jest Astoria Bydgoszcz, która zagrała niezłe zawody, pokonała siedlczan 77:65 i w rywalizacji z SKK prowadzi 1:0.

Doświadczenie koszykarzy SKK Siedlce miało wziąć górę nad młodością bydgoszczan. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. To Astoria już od początku spotkania narzuciła nam swój styl gry i poza małymi wyjątkami prowadziła przez większą część meczu. Po stronie siedlczan tylko raz wynik był na ich korzyść (9:8 w 6 minucie). Oczywiście były chwile gdy podopieczni Wiesława Głuszczaka byli o krok od przechylenia szali na swoją stronę: 15:17 w 9 minucie, 34:38 w 18 minucie i 63:68 w 38 minucie, ale ambitni i waleczni bydgoszczanie nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

W siedleckim zespole na wysokości zadania stanął przede wszystkim Łukasz Ratajczak (eval 31, 16 pkt 7/9 z gry, 12 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty, 2 bloki). Reszta wypadła przeciętnie (Rafał Sobiło, Karol Dębski, Kamil Sulima), a co niektórzy blado (żeby nie powiedzieć fatalnie). W drużynie Astorii rewelacyjnie spisał się rezerwowy 18-letni rozgrywający Karol Kutta, który miał 100%-ową skuteczność w rzutach z gry (w sumie 19 pkt), zanotował 3 asysty i 4 przechwyty. W zdobywaniu punktów wspierali go mocno: Tomasz Prostak (14) i Adrian Błaszczyk (13), a pod koszami zbiórkami imponował Dorian Szyttenholm (13). Choć trener SKK więcej rotował składem (zagrało łącznie 11 zawodników), to Astoria przy jeszcze węższej ławce (w sumie wystąpiło 8 graczy) wypadła o niebo lepiej. Zmorą SKK w tym meczu były straty, których SKK popełnił ponad 20 (tradycyjnie zresztą)…

W najbliższą sobotę o 18.00 SKK będzie miał okazję wyrównać stan konfrontacji na 1:1. Jeśli tak by się stało, wówczas decydujący mecz odbyłby się w środę w Bydgoszczy. W przypadku niepowodzenia siedlczan, ostatnią deską ratunku byłaby rywalizacji w II rundzie play-out z kimś z pary: Pogoń Prudnik – AZS Politechnika Poznań (jak na razie 1:0 dla Prudnika). Okazuje się, że poznaniacy nie zamierzają się „kłaść przed rywalami” i walczą ambitnie do końca o zachowanie I ligi. W Prudniku ulegli Pogoni tylko 59:68.

FOTOGALERIA Z MECZU

12.04.15; 19.00 – Bydgoszcz
I liga (1 mecz I rundy play-out): Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce 77:65 (23:17, 22:17, 13:15, 19:16)

Astoria: 1. Karol Kutta 19 (4 przechwyty), 24. Tomasz Prostak 14, 3. Adrian Barszczyk 13 (5 asyst), 9. Paweł Lewandowski 11 (5 asyst), 4. Dorian Szyttenholm 8 (13 zbiórek), 6. Sebastian Laydych 7, 15. Mateusz Fatz 5, 17. Łukasz Frąckiewicz.

SKK: 7. Łukasz Ratajczak 16 (12 zbiórek), 19. Rafał Sobiło 15, 5. Kamil Sulima 13, 6. Karol Dębski 8 (5 asyst), 25. Wojciech Osiński 6, 35. Aaron Weres 3, 15. Kamil Michalski 2, 21. Marcin Nędzi 2, 13. Mateusz Bal, 9. Kamil Gawrzydek, 4. Łukasz Perciński.

W rywalizacji do 2 zwycięstw: 1:0 dla Astorii.

źródło: własne / PZKosz; foto: Maciej Sztajnert