czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Kozak dał awans (multimedia)

W I rundzie Pucharu Polski MZPN Pogoń II Siedlce przegrała po dogrywce z rezerwami Legii Warszawa 1:2.

Początkowo spotkanie miało być rozgrywane w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie swoje mecze rozgrywa Legia II, jednak siedlczanie poprosili o przeniesienie meczu do Siedlec, na co przystali Legioniści.

Początek meczu to wyrównana gra obu drużyn. W 6 minucie Patryk Czarnowski przejął piłkę od Sebastiana Krawczyka, po czym oddał strzał na bramkę, ale futbolówka przeleciała obok bramki. Sześć minut później Piotr Krawczyk przechwycił długie podanie Wojciecha Kochańskiego, szybko zagrał na wolne pole do Dawida Dzięgielewskiego, a ten będąc w dobrej sytuacji uderzył mocno nad bramką. W 17 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Piotr Kosiorowski i futbolówkę po jego uderzeniu z problemami na róg sparował golkiper Legii. Kilka minut później Piotr Krawczyk zagrał po ziemi w pole karne, tam strzelał Dzięgielewski, ale wprost w bramkarza. W 24 minucie uderzenie sprzed pola karnego Arkadiusza Madeńskiego z problemami obronił Jacek Kozaczyński. Cztery minuty później Czarnowski zacentrował z rzutu rożnego wprost na głowę Kochańskiego, który strzelił na bramkę i futbolówkę z linii bramowej wybił Łukasz Wójcik. W końcówce pierwszej odsłony uderzenie z rzutu wolnego Dzięgielewskiego na raty obronił Artur Haluch.

Pierwszy groźny strzał w drugiej odsłonie oddali siedlczanie, ale uderzenie Piotra Krawczyka było niecelne. W 63 minucie po zamieszaniu w polu karnym Mateusz Janusiewicz przelobował bramkarza, ale piłkę lecąc do bramki głową wybił obrońca z Warszawy. Cztery minuty później Łukasz Turzyniecki sfaulował w polu karnym Piotra Krawczyk i sędzia odgwizdał rzut karny, który po chwili na bramkę zamienił sam poszkodowany. W 77 minucie Dzięgielewski po indywidualnej akcji na skrzydle zszedł do środka i uderzył w krótki róg, jednak dobrze w bramce po raz kolejny spisał się Haluch. Chwilę później przyjezdni doprowadzili do remisu. Mateusz Leleno zagrał wzdłuż bramki do Madeńskiego, a ten przy biernej postawie defensorów nie zastanawiając się strzelił z pierwszej piłki. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry uderzenie głową Bartosza Kaszubowskiego na róg wybił bramkarz gości. Po 90 minutach był remis 1:1 i do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

W 93 minucie Michał Ogrodnik dośrodkował z rzutu rożnego, zawodnik Legii wybił piłkę wprost pod nogi Kosiorowskiego, który uderzył bardzo mocno, ale minimalnie obok bramki. Sześć minut później głową obok bramki po centrze Madeńskiego strzelał Mateusz Żyro. W 102 minucie jak się później okazało rezerwy Legii zdobyły zwycięskiego gola. Kozaczyński wyszedł z bramki na 25 metr, podał do Sebastiana Krawczyka, który stracił piłkę na rzecz Miłosza Kozaka, ten zauważył golkipera, który nie wraca do bramki i uderzył do pustej bramki.

W biało-niebieskich zagrali byli zawodnicy młodzieżowych drużyn Legii: Adrian Zawadka, Kamil Dmowski, Mateusz Janusiewicz i Dawid Dzięgielewski.

Następny mecz rezerwy Pogoni rozegrają w najbliższą sobotę o 16:00 na siedleckim stadionie ROSRRiT z MKS Polonia Warszawa.

15.04.15, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

PP MZPN: Pogoń II Siedlce – Legia II Warszawa pd. 1:2 (0:0, 1:1, 1:2) Widzów: 100

Bramki: Piotr Krawczyk 68 (k) – Arkadiusz Madeński 78, Miłosz Kozak 102

Pogoń II: 93. Jacek Kozaczyński junior – 6. Sebastian Krawczyk, 15. Adrian Zawadka, 22. Damian Guzek, 16. Łukasz Wójcik – 27. Michał Ogrodnik (106, 9. Sylwester Buga), 10. Piotr Kosiorowski, 20. Piotr Krawczyk (106, 19. Patryk Ciulak), 13. Kamil Dmowski (57, 8. Mateusz Janusiewicz), 5. Hubert Tomalski (65, 23. Bartosz Kaszubowski) – 26. Dawid Dzięgielewski

Legia II: 1. Artur Haluch – 24. Łukasz Turzyniecki, 21. Wojciech Kochański, 5. Mateusz Żyro, 3. Eryk Rakowski – 7. Miłosz Kozak (119, 20. Adrian Gapczyński), 4. Mateusz Zawal, 14. Adrian Małachowski, 11. Arkadiusz Madeński (112, 6. Aleksander Waniek), 13. Patryk Czarnowski (65, 8. Mateusz Leleno) – 9. Maciej Wojczuk (62, 19. Michał Suchanek)

Żółte kartki: Piotr Kosiorowski 38, Adrian Zawadka 69 – Mateusz Zawal 56, Łukasz Turzyniecki 86

Sędzia: Łukasz Suwała (Radom)

Statystyki: Pogoń II Siedlce – Legia II Warszawa

Bramki: 1-2 (I połowa 0-0, II połowa 1-1, dogrywka 0-1)
Strzały: 27-9 (10-3, 11-1, 6-3)