Klejnowska-Krzywańska z medalem

Kilkoro obecnych i byłych zawodniczek WLKS Siedlce-Iganie Nowe rywalizowało na pomostach Mistrzostw Europy seniorek w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Tbillisi.

Jedna z najbardziej utytułowanych polskich sztangistek, była zawodniczka WLKS Siedlce-Iganie Nowe (obecnie Zawisza Bydgoszcz) Aleksandra Klejnowska-Krzywańska została brązową medalistką gruzińskich Mistrzostw Europy seniorek. Polka rywalizująca w kat. 58 kg zdobyła także „mały” brązowy medal w podrzucie z wynikiem 113 kg, a jej łączny wynik w dwuboju to 202 kg. Złoto przypadło Azerce Bojance Kostowej (246 kg), a srebro Rumunce Irinie Lepsie (205 kg).

Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (Zawisza Bydgoszcz) miała trzy udane podejścia w rwaniu – do 85, 87 i 89 kg. Ponadto pięknie podrzuciła 108 i 112 kg, a chwilę później, już w walce o medal – dołożyła jeszcze jeden kilogram więcej.

To jest dziesiąty krążek Oli Klejnowskiej-Krzywańskiej w mistrzostwach Europy, wśród nich są cztery złote medale. Dodajmy, że Ola wróciła na pomost po urodzeniu dwójki dzieci.

WYNIKI KAT. 58 KG

Rywalizująca w kat. 48 kg obecna reprezentantka WLKS Siedlce-Iganie Nowe Wioleta Jastrzębska zajęła 7 miejsce (z siedmiu startujących). Nasza młodzieżowa mistrzyni Europy do lat 23 z Limassol rwanie rozpoczęła od zaliczenia 70 kg, potem „spaliła” próbę na 73 kg, poprawka na 2 kg więcej okazała się skuteczna. W podrzucie Wioleta zaliczone miała tylko jedno podejście, pierwsze na 85 kg, kolejne na 89 kg nie były udane. Rywalizację w tej kategorii wagowej wygrała Turczynka Sibel Ozkan Konak.

WYNIKI KAT. 48 KG

W kat. 75 kg w grupie B wystąpiła także obecna zawodniczka WLKS Katarzyna Lisewska. W gronie 5 zawodniczek Katarzyna miała trzeci rezultat w dwuboju – 207 kg (94 kg + 113). Najlepszy rezultat w grupie B osiągnęła Niemka Nina Schroth – 215 kg (100 + 115).  W związku z tym, że grupie A w wadze 75 kg zgłoszonych zostało 8 zawodniczek Lisewska została sklasyfikowana na 11 pozycji. Całą rywalizację w tej kategorii wagowej wygrała Hiszpanka Lidia Valentin (263 kg w dwuboju).

WYNIKI KAT. 75 KG

W najcięższej kategorii wagowej czyli +75 kg wystąpiła była zawodniczka WLKS, Sabina Bagińska (obecnie WKS Śląsk Wrocław). Polska zawodniczka w rwaniu miała po dwa udane podejścia: do 95 i 98 kg. Taka sama ilość udanych podejść miała miejsce w podrzucie. Bagińska w trzecim podejściu zaliczyła 131 kg, choć drugie – do 130 kg spaliła, ostatecznie w całej rywalizacji plasując się na szóstym miejscu (na 7 startujących). Triumfowała Rosjanka Tatiana Kaszirina, która zyskała 322 kg w dwuboju.