Stare grzechy (fotogaleria)

W spotkaniu 26 kolejki I ligi siedlecka Pogoń przegrała na własnym stadionie z GKS Katowice 1:3.

Trener Carlos Alós w meczu z Katowicami nie mógł skorzystać z Tomasza Lewandowskiego, którego z gry wykluczyła kontuzja oraz Piotra Kosiorowskiego (pauza za kartki). Do składu po urazie wrócił Daniel Dybiec, a na ławce rezerwowych usiadł Krystian Wójcik.

Początek meczu należał do siedlczan. Pogoniści posiadali dużo stałych fragmentów, a po jednym z nich Nico Chietino strzałem sprzed pola karnego był blisko zdobycia gola. Sytuację uspokoił jednak golkiper gości Antonín Buček. W 17 minucie Pogoń zdobyła gola, ale Donald Djoussé był na spalonym. Przewaga udokumentowana została w 23 minucie, kiedy to Djoussé zagrał do Cezarego Demianiuka a ten strzałem z 20 metrów umieścił piłkę w okienku bramki zespołu z Katowic. Po stracie gola goście starali się przejąć kontrolę nad tym co dzieje się na boisku, ale z marnym skutkiem. Pogoniści dobrze się bronili oraz często, groźnie kontrowali. W 41 minucie katowiczanie doczekali się gola. Na bramkę uderzał Kamil Bętkowski, piłka odbiła się od poprzeczki, a do siatki głową dobił Grzegorz Goncerz.

W 47 minucie GKS szybko strzelił gola wyprowadzającego go na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i z bliskiej odległości Adrian Frańczak głową pokonał Andrzeja Witana. Po stracie gola teraz siedlczanie musieli gonić wynik, jednak brakowało okazji strzeleckich. W 59 minucie po dośrodkowaniu Antonio Calderóna mógł wyrównać Daniel Dybiec, ale strzelając z dość ostrego kąta trafił w Marcina Paczkowskiego. W 62 minucie zespół z Katowic zgasił nadzieje siedlczan na korzystny wynik w tym meczu. Rafał Pietrzak indywidualnie przebiegł z piłką kilkanaście metrów i uderzył przy bliższym słupku na 3:1. Dwadzieścia minut przed końcem kontaktową bramkę strzelić mógł Krystian Wójcik, jednak piłka po jego uderzeniu minęła światło bramki. Za chwilę sam na sam z Andrzejem Witanem był Frańczak, ale górą okazał się golkiper z Siedlec. Końcowe minuty meczu to atak pozycyjny siedlczan, z którego nic nie wynikało, a goście groźnie kontratakowali. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:1.

W zespole Pogoni wystąpił Jarosław Ratajczak, który przed klubem z Siedlec występował w GKS Katowice.

Następne spotkanie Pogoniści zagrają w sobotę 25 kwietnia o 17:00 w Ząbkach z Dolcanem.

19.04.15, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce – GKS Katowice 1:3 (1:1) Widzów: 1876

Bramki: Cezary Demianiuk 23 – Grzegorz Goncerz 41, Adrian Frańczak 47, Rafał Pietrzak 62

Pogoń: 1. Andrzej Witan – 4. Jan Grzesik, 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak, 15. Jarosław Ratajczak (73, 11. Adrian Dziubiński) – 77. Chirri, 6. Marcin Paczkowski (63, 19. Krystian Wójcik), 82. Nico Chietino, 8. Antonio Calderón (82, 26. Dawid Dzięgielewski), 21. Cezary Demianiuk – 9. Donald Djoussé

Katowice: 12. Antonín Buček – 33. Adrian Frańczak, 27. Mateusz Kamiński, 28. Povilas Leimonas, 6. Piotr Petasz – 4. Alan Czerwiński (80, 16. Aleksander Januszkiewicz), 20. Sławomir Duda, 81. Przemysław Pitry, 10. Kamil Bętkowski (69, 23. Łukasz Pielorz), 2. Rafał Pietrzak – 7. Grzegorz Goncerz (57, 19. Paweł Szołtys)

Żółte kartki: Jarosław Ratajczak 11, Donald Djoussé 28, Antonio Calderón 60, Jan Grzesik 87 – Alan Czerwiński 26, Kamil Bętkowski 69

34 odpowiedzi

1. Smieszne to wszystko, nie jestem pewien czy trener wie co robi, wyglada na to ze sie pogubił i to strasznie.

2. Pogoń!!!Dziękuję za serce i włożony wysiłek w dzisiejszy mecz.Zagraliśmy na miarę swoich umiejętności i możliwości.W dodatku trafiliśmy na dobrze dysponowanego przeciwnika w tym dniu i sędziego drukarza.To co ten człowiek wyprawiał,oczywiście do momentu kiedy był jeszcze otwarty wynik ,należało by zgłosić sprawę do prokuratury.A ten pan od jutra już nie powinien być arbitrem.Chyba nadal są układy a pieniądze grają nie pośrednią rolę.????!!!!

3. Admini sie pewnie ucieszą z przegranej.Wszak przegrana = wiecej wejsc na strone i komentarzy gimbusiastych krótkoptaszkowców.

Jaki budżet tacy grajkowie.Ot i cała filozofia tego w jakim miejscu jestesmy.

4. „Golkiper” i 10 piłkarzy (w tym co najmniej trzech defensorów), bramkarze teraz już tylko pod dyskotekami (przepraszam nie wiem czy jeszcze są dyskoteki…) może zawodnik, który stoi pomiędzy słupkami i może ręką piłki dotykać w meczu piłkarskim nie obrazi się za słowo bramkarz … (proponuję zrobić sondę wśród tych zawodników w tej sprawie). Podobnie „defensorzy” … . A może dołóżmy kolejne: „midfelder” znakomicie podał piłkę do „attackera” ten przewrócił stojącego w bramce „golkipera” na co referee wyciągnął red carda !!!

5. do anty golkiper- nie łapię co ty nabazgrałeś. Towar za mocny??? Dostali w dupę i tyle. Tydzień temu w Grudziadzu z Lewym i Kosiorem to była gra. W pełnym znaczeniu tego słowa.Można było jebnąć krzyżactwo nawet pięcioma bramami. Dzisiaj pierwsza połowa gites.Zagrało wszystko. Druga połowa to jakby piłkarzyki zapomniały ze to pierwsza liga. Laga i ratuj się kto może.Masakra w obronie. Ile tych dwóch grajków daje drużynie to widać wtedy jak ich brakuje.Nadzieja umiera ostatnia, ale raczej już po ptokach. Stracone sześć punktów z GKS-em i Bytovią odbije się czkawką już niedługo. Ku*wa, szkoda. Fajne ekipy przyjeżdzaj do Siedlec i jest zabawa. Piłkarska. Jak to się posypie, a posypie to oby zatrzymało się szybko. Nie w A-klasie.

6. Jak już używasz słów angielskich to używa poprawnej pisowni. Midfeder ? A może jednak midfielder

7. Lewandowski to jednak Lewandowski. Szkoda kurcze, bo z początku dobrze to wyglądało. Bytovia odskoczyła ale ja ciągle wierzę!

8. Statystyki: Pogoń Siedlce – GKS Katowice

Dziadostwo i wstyd, szkoda ze ten marny prezesina rozłożył pogon na łopatki swoimi działaniami
    Nieudacznictwo w Siedlcach Władz i po-wskiego prezesiny
    Kozaczynski zabieraj ,trenerka swojego synka i wyjazd do Hiszpanii ze swoimi menagerami
    Moze tam sie dadzą nabrać na twoje gierki

Niestety zasłużone zwycięstwo GKS

Big hole in the middle I w zarządzaniu klubem

9. O kibicach pogoni jest głośno na 90 minut.pl i w Radomiu zazdroszczą pierwszej ligi

cytuję…….Radomiak – 19 kwietnia 2015, 19:31:57 – 093105176028.dynamic-ra-1.vectranet.pl
    żałośni napinacze internetowi może co nawyżej Gieksie i jej kibicom buty czyścić ,żal mi was gimbus”y siedleckie co to nawet nie potrafią na wyjazd się zebrać więcej niż 50 osób.Spadniecie z ligi tam gdzie wasze miejsce to was nie będzie więcej u siebie niż 100 osób .Takie klubiki jak wasz powinny grać w okręgówce tam jest wasze miejsce dla klubików bez kibiców….”

10. Porządny trener to był i wystrugał z tych drewniaków jak Gepetto pierwsza ligę
    To ten nieudacznik prezesina chciał sie lansować po wyborach
    Sorry taki mamy klimat
    Kudelski chcemy zmian i to w zarządzaniu !!!

1. Ten niby porządny trener, lansował się jeszcze bardziej niż Prezes. Gra Pogoni w rundzie wiosennej w II lidze to była męczarnia nie do oglądania. Awans to zasługa ambitnych piłkarzy tak samo jak tego niby porządnego trenera. Dodatkowo „specyficzne okoliczności” tego awansu nie są ogólnie znane Runda jesienna to dramat piłkarski, ze względu na sposób i fatalny poziom gry. To jesień zdecydowała o obecnej sytuacji i nie ma czego żałować w sprawie zmiany trenera. Proponuję zapytać zawodników jakie mają zdanie na ten temat, podobnie jak i inne osoby w klubie. Po rozstaniu z niby porządnym trenerem dużo więcej było zadowolonych niż zmartwionych. Cała prawda.

11. powtórzę to co pisałem tydzień temu. Przemek Rodak to niestety 4 liga. Chciałbym żeby w Pogoni grało jak najwięcej piłkarzy z regionu siedleckiego, jednak nie może to się odbywać za cenę poziomu sportowego. Jak zobaczyłem linię brony przed meczem to wiedziałem, że będzie niedobrze. Nie mamy zmienników, bo nie mamy pieniędzy na 1 ligę. Daniel Dybiec, to gracz co najwyżej na 2 ligę. Ostatnia nadzieja, że Flota się wycofa a Pogoń będzie przed Tychami i zagra w barażach. Brawo Czarek, bramka stadionów. Oby jak najwięcej takich bramek w wykonaniu naszych graczy. Dolcan rozdaje punkty, oby nam też je podarował. Prezesie do roboty, bo inni też już działają

12. 1 Połowa dobrze zagrana przez Pogoń. Nie wiem co się stało w przerwie że drużyna wyszła przestraszona.
    Dlaczego wql ktoś zmienił wykonywanie stałych fragmentów gry przez Ratajczaka na rzecz Calderona jak Rataj wrzucał zawsze coś się działo a teraz dramat.
    Ogólnie jest już spadek czy ktoś tego chce czy nie taka jest niestety prawda.

13. Co z tego ze połowa dobrze zagrana – przegrali 3:1 i to o czyms świadczy – brak punktów; od paru tygodni mowi tez sie o barierze językowej pomiędzy piłkarzami i trenerem. Wychodzi na to ze oprócz spadku bedzie jeszcze zadłużenie w klubie prze transfery Kozaczynskiego a w drugiej lidze bedzie ciezko sobie z tym poradzić.

….Na dzisiejszym meczu Chełmianie wystawili około 200 osobowy młyn, wspomagani byli przez kilkanaście osób z Motoru Lublin….

Gdzie Pogoń do Chełma- mamy ekipę na poziomie Ruchu Ryki, Orląt Łuków i Kałuszyna a gramy w pierwszej lidze….

1. Po pierwsze kogo obchodzi to o czym piszesz ? Po drugie za taką sytuację są odpowiedzialni tacy jak ty. Po trzecie zorganizuj wszystko tak, żeby było jak należy. A jak nie potrafisz to nie marudż. Tylko tyle.

1. Doping to będą prowadzić w warszawie na finale pucharu polski legia – lech, a nie u siebie w jakiś tam Siedlcach

2. Tak w Chełmie jak i w podobnych ośrodkach miejskich tamtego regionu obowiązuje współczesna cywilizacja inaczej rozumiana. Dotyczy to właśnie środowiska zwanego kibicowskim, bo naprawdę to chuligaństwo i dziki wschód.

15. Dzieci przestańcie spamować. Kogo obchodzą jakieś Ryki czy Orlęta. Jeżeli w mieście czy małej miejscowości typu Kałuszyn jest tylko piłka nożna to co mają robić zamiast stać pod sklepem idą na mecz. W Siedlcach sport jest na poziomie, którego te miejscowości razem wzięte nigdy nie będą miały. Jedni chodzą na piłkę inni na kosza a jeszcze inni całą niedzielę stoją pod blokami. Idź do nich zapytaj dlaczego nie chodzą na mecze a nie tu masz pretensje.Doping chłopaki prowadzili do ostatniej minuty i za to szacunek.

16. Pochwal się gdzie gra twój klubik i zastanów się dlaczego w takiej kartoflanej lidze. Gdzie gra Chełm, gdzie Radzyń i inne wymienione „potęgi kibicowskie”. Liczy się poziom sportowy, a to że trochę więcej kibiców aktywnie dopinguje nie ma znaczenia. Ilu kibiców przychodzi na mecze w Chełmie czy Radzyniu ? Średnio w Chełmie 400 widzów w Radzyniu 300 i tyle.

17. Poprzednio Pogoń i Widzew wygrały, teraz obie ekipy przegrały. „Idziemy łeb w łeb”. Chyba żaden z moich klubów się nie utrzyma i oba razem spadną z hukiem. Myślałem, że chociaż Pogoń będąca w lepszej sytuacji punktowej, a przede wszystkim finansowej i organizacyjnej da radę. Długów nie ma, nowy trener, a i tak nic nie wychodzi. Szkoda!!!. Pozdrowienia dla kibiców obu drużyn.

1. O jakiej ty organizacji klubu mowisz? Amatorka cała gębą, a o długach pewnie tez bedzie głośno po rundzie – za wszystkie te nieudane transfery prezesa!

1. Amatorka to jest teraz w Widzewie. Pogoń w porównaniu z Widzewem to Liga Mistrzów.

18. za rok wrocimy silniejsi ciekawe tyl;ko co sie stanie z druzyna kto zostanie ale jeszcze nie spadlismy moga byc jaja z licencjami na koniec sezsonu albo moga sie wycofac flota stomil trzeba zajac 16 miejsce . Jak spadniemy to wierze ze za rok wrocimy silniejsi

19. Trener na konferencji mowi: jestem bardzo zadowolony z meczu i z zawodnikow! Ja tu czegos nie rozumiem – przegrywają 3:1 to z czego mozna byc zadowolonym! Człowieku obudź sie

20. Co mecz mowi to damp ze jest zadowolony a punktów nie ma wiec czas moze zmienic taktykę a nie gadac o tym samym.