Sześć i koniec

Zwycięska passa siedleckich rugbistów zakończyła się na 6 kolejnych wygranych. Serię przerwał remis w Sochaczewie.

Podopieczni Andrzeja Kozaka w ostatnich spotkaniach pokazali dobre i skuteczne rugby. Przerwa reprezentacyjna chyba wybiła siedlczan z rytmu, czego potwierdzeniem był przebieg meczu w Sochaczewie. Pogoń przyjechała do Sochaczewa bez 3 podstawowych zawodników, nieobecnych z przyczyn zdrowotnych lub osobistych. Z kolei Orkan przystąpił do spotkania w najsilniejszym możliwym składzie.

W pierwszej połowie po rwanym początku siedlczanie odnaleźli swój rytm. Prowadzenie 14:3 wskazywało na to, że przewaga wicemistrzów Polski będzie tylko rosła. Pogoń zanotowała jednak przestój w grze, co wykorzystał Orkan. Gospodarze po przyłożeniu Wiktora Dobrowolskiego w 40 minucie schodzili do szatni przy korzystnym dla nich wyniku 16:14.

Po przerwie Pogoń przeplatała dobrą grę ze złą. Orkan osiągnął prowadzenie 26:17, a siedlczanie mieli sporo pretensji do arbitra, który według nich gwizdał po gospodarsku. Pogoniści zerwali się do odrabiania strat w końcówce. Dwa przyłożenia odwróciły wynik na korzyść gości – 29:26. W ostatniej akcji meczu sędzia podyktował karnego z kapelusza, a były zawodnik Pogoni Tomasz Gasik doprowadził do wyrównania.

W sobotę 2 maja o 13:00 siedlczanie zagrają u siebie z Posnanią. Jest to zaległy mecz 1 kolejki grupy spadkowej, który był już dwukrotnie przekładany.

26.04.15, 15:00 – Sochaczew
Ekstraliga: Orkan Sochaczew – Awenta MKS Pogoń Siedlce 29:29 (16:14)
Punkty: Tomasz Gasik 19 (5 K, 2 pd), Wiktor Dobrowolski (2 P) – Wojciech Piotrowicz 14 (P, K, 3 pd), Paweł Antoszczuk 5 (P), Tomasz Gołąb 5 (P), Mateusz Lament 5 (P)
Pogoń: Paweł Tokarski, Adrian Chróściel, Hubert Wójtowicz, Dawid Dybowski, Rafał Biernacki (70 Kamil Łódzki), Grzegorz Muszyński, Paweł Antoszczuk, Marek Mirosz (75 Paweł Krasuski), Jakub Bobruk, Wojciech Piotrowicz, Mateusz Lament, Tomasz Gołąb, Michał Węzka (65 Maciej Dzierżanowski), Mateusz Dąbrowski, Bartosz Nasiłowski