Ósemka w wielkim finale! (fotogaleria)

Siatkarki Ósemki Siedlce wygrały turniej półfinałowy o awans do II ligi rozegrany w naszym mieście.

Podopieczne Jarosława Plewińskiego w turnieju, który odbył się w Siedlcach, pokonały rywali z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i BAS Białystok. Obie konfrontacje kończyły się w stosunku 3:1 na korzyść Ósemki.

W pierwszym meczu siedlczanki rozpoczęły nerwowo i przegrały seta numer 1. Później reprymenda opiekuna i pełna mobilizacja doprowadziły do triumfu w kolejnych partiach.

Mecz z BAS Białystok mógł zakończyć się już po trzech setach, lecz chyba zbytnie rozluźnienie siedlczanek sprawiło, że przegrały trzecią partię i musiały rozegrać kolejną, by ostatecznie rozstrzygnąć losy spotkania.

Ósemka Siedlce dzięki dwóm wygranym zapewniła sobie triumf w turnieju i uzyskała awans do turnieju finałowego, który odbędzie się także w naszym mieście w dniach 15-17 maja. Jednym z rywali siedlczanek będzie zespół z Tomaszowa Mazowieckiego (pokonując 3:2 BAS Białystok, zapewnił sobie 2 miejsce). Niedługo dowiemy się kto uzupełni stawkę czterozespołowego turnieju finałowego.