Międzynarodowa otoczka (fotogaleria)

Pamięć braci Strusów została uczczona w czasie dorocznego turnieju zapaśniczego ich imienia. Międzynarodowa otoczka zmagań podniosła rosnącą z roku na rok rangę zawodów.

Zapaśnicy i zapaśniczki z WLKS Siedlce-Iganie Nowe zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W kat. 34 kg młodziczek Karolina Urban nie miała sobie równych. Na drugim stopniu podium stanęła Klaudia Soszyńska w kat. 62 kg. Brązowy medal zgarnęła Magda Sasim (kat. 67 kg).

W rywalizacji kadetek i juniorek drugie lokaty zajęły reprezentantki gospodarzy Paulina Olko (kat. 40 kg) i Martyna Bąbiak (kat. 67 kg). Na trzecim miejscu rywalizację ukończyły Elwira Sprzonczak (kat. 44 kg), Paulina Dobosz (kat. 48 kg) i Dominika Solnica (kat. 55 kg) – wszystkie WLKS.

Zmagania kadetów były widowiskowe i przyniosły sporo emocji. Tomasz Krzyszczak (WLKS) w kat. 100 kg ustąpił jedynie Władysławowi Zanowi z Białorusi. Jego klubowy kolega Patryk Bednarczyk był drugi w kat. 63 kg. Bartłomiej Bryk uplasował się na 3 pozycji w kat. 69 kg.

W klasyfikacji klubowej młodziczek najlepiej wypadł AKS Piotrków Trybunalski. Niewiele gorzej poradziły sobie zapaśniczki WLKS Siedlce-Iganie Nowe (4 miejsce). WLKS był najlepszy w klasyfikacji kadetek i juniorek. W rywalizacji kadetów najwięcej punktów zgarnęli Białorusini z Brześcia, zaś WLKS został sklasyfikowany na drugiej pozycji.

Honorowym gościem zawodów był Andrzej Supron – zapaśniczy mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski. Multimedalista chętnie pozował do zdjęć z młodymi adeptami zapasów, a także znalazł chwilę, aby podzielić się swoją opinią o turnieju: – Siedlce to mój okręg, a poza tym mam bardzo miłe wspomnienia z tego miasta. Gościłem tutaj często jako zawodnik, trener i sędzia, więc z zaproszenia na turniej chętnie skorzystałem. Dobrze się dzieje, że dla tych grup wiekowych organizowane są zawody. Rywalizacja powoduje, że dzieci chętniej podnoszą własne umiejętności. Fajnie, że przyjechały reprezentacje z innych krajów, co podnosi rangę zawodów.