Podwójna zdobycz Tomaszuka

Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie stołowym wywalczył wychowanek Pogoni Siedlce Tomasz Tomaszuk.

Wychowanek sekcji tenisa stołowego MKS Pogoń Siedlce Tomasz Tomaszuk (obecnie Ostródzianka Ostróda) razem z Beatą Kogut (obecna reprezentantka Pogoni) wzięli udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w Krakowie.

20489_701178926661184_1368046354097504382_n

Ze swojego występu z pewnością może być zadowolony Tomasz Tomaszuk, który dwukrotnie stawał na podium. W grze pojedynczej siedlczanin wywalczył brązowy krążek, natomiast w grze podwójnej (w parze z Adrianem Dugielem z Odry Głoski) Tomaszuk po pasjonującej walce w finale, musiał wraz z kolegą uznać wyższość duetu Jan Szymczyk / Sławomir Dosz (2:3). Siedlczanin rywalizował także w grze mieszanej (z Katarzyną Hennig z LUKS Chełmno), w której został sklasyfikowany na pozycjach 5-8.

11204886_701178129994597_4888320609847778486_n

Beata Kogut w singlu została sklasyfikowana na pozycjach 17-24, w deblu (z Magdaleną Przesmycką z Hals Warszawa) na miejscach 17-31, zaś w mikście (z Michałem Bartoszewskim (z Tęczy Krosno Odrzańskie) zajęła lokatę 33-58.

W Krakowie juniorzy rywalizowali także w drużynie. Srebrna drużyna Pogoni Siedlce sprzed roku (Jakub Folwarski, Tomasz Tomaszuk, Kamil Kurowski, Maciej Paczóski, Sebastian Kałabun) nie broniła tytułu.

źródło: własne / PZTS; foto: PZTS (Bogdan Pasek)