Pogonili Pogoń (fotogaleria)

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały na własnym boisku zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki 4:1.

Siedlczanie od pierwszych minut grali bardzo ofensywnie i przeważali na placu gry. W 6 minucie z dystansu uderzył Piotr Krawczyk, golkiper sparował futbolówkę na bok, którą próbował dobijać jeszcze Michał Ogrodnik, jednak nieskutecznie. W 19 minucie goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Marcin Gregorowicz po indywidualnej akcji na skrzydle zszedł do środka, po czym oddał celny strzał w długi róg. Dwie minuty później Maciej Tataj uderzył głową obok bramki po centrze Tomasza Kołodziejskiego. W 37 minucie Piotr Krawczyk zagrał na wolne pole do Ogrodnika, ten będąc sam na sam z bramkarzem zdobył gola, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony biało-niebiescy doprowadzili do remisu. Hubert Tomalski dośrodkował w pole karne, tam strzał Ogrodnika wybronił Mateusz Krupa, ale po chwili futbolówkę z kilku metrów do siatki wpakował Paweł Drażba.

W drugiej połowie zespół Marcina Tomaszewskiego kontrolował przebieg meczu. W 51 minucie Ogrodnik dograł w pole karne do Tomalskiego, ale ten strzelił nad bramką. Dwie minuty później Tomalski dobrze zagrał po przekątnej do Ogrodnika, ten zwodem minął obrońce gości, po czym uderzył w krótki róg i było 2:1. Kilka minut później bliski zdobycia bramki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Krawczyka był Daniel Dybiec. W 63 minucie po ciekawej akcji rezerw Pogoni Drażba podał do Ogrodnika, ten uderzył mocno na bramkę i golkiper przyjezdnych z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczką. Trzy minuty później Ogrodnik przebiegł z futbolówką pół boiska i oddał strzał tuż nad poprzeczką. W 76 minucie Tomalski strzelił w krótki róg, Krupa „wypluł” piłkę, którą z bliskiej odległości do bramki skierował Piotr Krawczyk. Wynik meczu w 87 minucie ustalił Piotr Krawczyk, który po asyście Patryka Ciulaka, uderzył z metra.

W ekipie Pogoni Grodzisk Mazowiecki zagrali byli piłkarze Pogoni: Marek Lendzion, Sebastian Olczak oraz Maciej Tataj.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 16 maja o godzinie 19 w Radomiu z tamtejszą Bronią.

06.05.15, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

III liga: Pogoń II Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:1 (1:1) Widzów: 100

Bramki: Paweł Drażba 40, Michał Ogrodnik 53, Piotr Krawczyk 76, 87 – Marcin Gregorowicz 19

Pogoń II: 1. Andrzej Witan – 15. Adrian Zawadka, 7. Daniel Dybiec, 22. Damian Guzek, 4. Aron Majczyna (81, 9. Sylwester Buga) – 27. Michał Ogrodnik (90, 95. Bartosz Mudent), 28. Sebastian Krawczyk, 13. Kamil Dmowski (46, 6. Marcin Paczkowski), 20. Piotr Krawczyk, 5. Hubert Tomalski – 99. Paweł Drażba (85, 19. Patryk Ciulak)

Pogoń: 1. Mateusz Krupa – 14. Tomasz Kołodziejski, 8. Sebastian Olczak, 10. Marek Lendzion, 13. Łukasz Sierociński – 5. Mateusz Sołtys, 6. Jakub Kołaczek (66, 21. Jakub Sosnowski), 18. George Enow, 23. Mateusz Gliński, 16. Marcin Gregorowicz (66, 20. Piotr Maślanka) – 17. Maciej Tataj

Żółte kartki: Kamil Dmowski 45+1, Michał Ogrodnik 65, Paweł Drażba 81 – George Enow 13, Mateusz Sołtys 59

Sędzia: Łukasz Suwała (Radom)

Statystyki: Pogoń II Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Bramki: 4-1 (do przerwy 1-1)
Strzały: 17-7 (5-7)
Celne: 12-3 (4-3)