czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Broń zwyciężyła (wideo)

Drugi zespół Pogoni Siedlce zmierzył się na wyjeździe z Bronią Radom.

Początek spotkania należał do siedlczan. W 6 minucie strzał Bartosza Kaszubowskiego w sytuacji sam na sam obronił wypożyczony z Pogoni do teamu z Radomia Karol Budzikur. Gospodarze grali słabo w defensywie, ale biało-niebiescy nie potrafili tego wykorzystać. W 22 minucie z rzutu wolnego strzelał Paweł Drażba, jednak futbolówka po jego uderzeniu przeleciała tuż nad bramką. Dwie minuty później zrobiło się gorąco w polu karnym Pogoni. Po zamieszaniu strzał Michała Bojka z kilku metrów nogami obronił Piotr Antoszczuk. W 27 minucie Broń wyszła na prowadzenie. Mariusz Marczak dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, Antoszczuk wypiąstkował piłkę wprost na głowę Mikołaja Skórnickiego, który skierował futbolówkę do siatki z kilku metrów. Cztery minuty później było już 2:0. Po kontrataku Wajih Bouchniba zagrał do byłego piłkarza Pogoni Marczaka, a ten uderzeniem w długi róg pokonał golkipera Pogoni. W 37 minucie Marczak trafił w słupek.

Siedlczanie już w pierwszej akcji w drugiej odsłonie mogli zdobyć kontaktowego gola, ale uderzenie Bartosza Kaszubowskiego w sytuacji sam na sam obronił bramkarz gospodarzy. Co się nie udało na początku połowy, udało się w 52 minucie, kiedy to Sylwester Buga wykorzystał błąd defensywy i uderzył będąc przy linii bocznej boiska. Po godzinie gry strzał z rzutu wolnego Marczaka wylądował na górnej siatce bramki. Od 64 minuty siedlczanie grali w przewadze, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Piotr Nowosielski. Dwanaście minut przed końcem meczu Marczak zacentrował w „16”, a tam głową obok bramki uderzył Skórnicki. W 82 minucie bardzo dobry strzał z dystansu oddał Michał Ogrodnik, ale jeszcze ładniejszą interwencją popisał się Budzikur. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Kamil Dmowski obejrzał czerwoną kartkę i obie ekipy kończyły spotkanie w 10. W ostatnich minutach Pogoniści próbowali doprowadzić do remisu, jednak wynik nie uległ zmianie i to gospodarze cieszyli się z wygranej.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 23 maja o godzinie 17 w Siedlcach z Ursusem Warszawa.

16.05.15, 19:00 – Radom

III liga: Broń Radom – Pogoń II Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki: Mikołaj Skórnicki 27, Mariusz Marczak 31 – Sylwester Buga 52

Broń: Karol Budzikur – Bartosz Krukowski (68 Piotr Wieczorek), Mikołaj Skórnicki, Przemysław Wicik, Piotr Dobosz (71 Sebastian Wichucki), Dominik Leśniewski, Damian Sałek, Wajih Bouchniba, Michał Bojek (90+3 Piotr Stefański), Piotr Nowosielski, Mariusz Marczak (85 Emil Więcek)

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk – 15. Adrian Zawadka, 14. Michał Panufnik, 22. Damian Guzek, 4. Aron Majczyna – 27. Michał Ogrodnik, 6. Sebastian Krawczyk (60, 8. Mateusz Janusiewicz), 13. Kamil Dmowski, 9. Sylwester Buga, 99. Paweł Drażba (80, 18. Mateusz Lubkowicz) – 23. Bartosz Kaszubowski

Żółte kartki: Mikołaj Skórnicki 21, Piotr Nowosielski 40, Mariusz Marczak 69 – Damian Guzek 44, Paweł Drażba 45, Sebastian Krawczyk 49, Kamil Dmowski 69

Czerwona kartka: Piotr Nowosielski 64 (za drugą żółtą) – Kamil Dmowski 88 (za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Skopiński (Skierniewice)